Apartamenty Hiszpania
22.05.2019

APARTAMENTY HISZPANIA DLACZEGO NIE MIESZKANIA

Apartamenty Hiszpania. Dziś w naszych aktualnościach z hiszpańskiego rynku nieruchomości – trochę spraw techniczno “nazewniczych” – ściśle związanych z terminologią nieruchomości w Hiszpanii. W Hiszpanii słowo na “mieszkanie” to słowo “apartamento” lub “apartamentos” w liczbie mnogiej. Istnieją jeszcze inne słowa, których używają Hiszpanie do określenia nieruchomości znajdującej się w bloku mieszkalnym lub apartamentowcu. To słowo “piso”. I właśnie to słowo odpowiada naszemu słowu “mieszkanie”.

Apartament w Hiszpanii

Apartament w Hiszpanii

Jednak w terminologii prawie wszystkich portali ogłoszeniowych z nieruchomościami w Hiszpanii i ogłoszeń agencji nieruchomości w Hiszpanii w 98% znajdziesz słowo “apartamento“.

I my też (jako zasiedziali mieszkańcy Hiszpanii) przywykliśmy do nazywania apartamentu o kubaturze = powiedzmy 60m2 w centrum miasta – apartamentem. Wiem, brzmi to czasami górnolotnie i czasami śmiesznie. Ale tak właśnie jest w Hiszpanii. I za to kochamy ten kraj.

APARTAMENTO CZY PISO

Mamy świadomość że w polskiej terminologii “apartamento” to powinno być coś zdecydowanie bardziej okazałego, większego i powiedzmy – droższego.
Jednak słowo apartament w Hiszpanii to nazewnictwo którym się posługujemy na co dzień.
Z resztą wystarczy popatrzeć do wyszukiwarek internetowych i czego internauci, czytaj: potencjalni klienci – czytaj osoby szukające inwestycji w nieruchomości – szukają.
To właśnie apartamenty Hiszpania, a nie mieszkania Hiszpania czy “pisos Espana“.

Także jeżeli szukacie apartamentu do zakupu w Hiszpanii, lepiej jest posługiwać się słowem apartament, niż słowem mieszkanie. A jak będziecie na miejscu z pewnością błyskawicznie nauczycie się słów “apartamento” czy “apartamentos” po hiszpańsku.
Bo to przecież nie jest trudne i bardzo podobne do naszej polszczyzny.

Zapraszam do rozpoczęcia przeglądania naszych ofert apartamentów w Hiszpanii na sprzedaż, a przede wszystkim do odwiedzenia naszego biura nieruchomości w Hiszpanii, w Andaluzji. W jej najpiękniejszym zakątku, czyli w Marbella.

Ze słonecznymi pozdrowieniami
Home Marbella – Twój guru od luksusowych nieruchomości w Hiszpanii.

Zobacz najpopularniejsze lokalizacje na zakup apartamentu w Hiszpanii: apartamenty Marbella, apartamenty Estepona, apartamenty Nueva Andalucia