Co oznacza SE VENDE po hiszpańsku
14.05.2019

SE VENDE – CO ZNACZY

Słowo, a właściwie dwa krótkie słowa, które bardzo często będziesz spotykał podczas poszukiwania nieruchomości w Hiszpanii jest “SE VENDE”. Co oznacza w języku hiszpańskim SE VENDE? Zacznij orientować się w hiszpańskich nieruchomościach.
Oznacza to “NA SPRZEDAŻ” i najczęściej chodzi o sprzedaż nieruchomości w Hiszpanii. Zwykle takie “tabliczki” znajdziemy na blokach mieszkalnych, na apartamentach, na domach, na willach i na drzwiach do urbanizacji lub osiedli w Hiszpanii.

Sprawa z “carteles” SE VENDE w Hiszpanii cały czas budzi spore kontrowersje. Cóż rzec. Szpecą one budynki, osiedla i domy.
W niektórych osiedlach i na niektórych urbanizacjach wspólnoty mieszkańców (comunidades de vecinos) zakazały wywieszania tego typu ogłoszeń na płotach, oknach i drzwiach budynków.
Jesteśmy również całkowicie za tym aby “SE VENDE” nie wisiało “na płotach” w Hiszpanii.
Niestety w wielu lokalizacjach (szczególnie w tanich lokalizacjach) to bardzo powszechna praktyka i SE VENDE znajdziesz dosłownie wszędzie w Hiszpanii. Nawet za szybami samochodów. To mówi wiele o nieruchomościach w Hiszpanii.

SE VENDE

KTO WYWIESZA SE VENDE

SE VENDE może wywiesić albo właściciel nieruchomości, albo agencja nieruchomości która jest zaangażowana w sprzedaż danej nieruchomości.
Zwykle na kartce SE VENDE jest podany numer telefonu, numer referencyjny danej nieruchomości, albo strona internetowa biura nieruchomości, które wystawia dana ofertę.

Także deweloperzy czasami wywieszają szyld SE VENDE w swoich nieruchomościach na sprzedaż.

Trzeba sobie jasno powiedzieć iż na prestiżowych, ekskluzywnych osiedlach nie znajdziesz tabliczek SE VENDE.
Wspólnoty mieszkaniowe zwykle zakazują tego typu praktyk pod kara grzywny dla właściciela nieruchomości który wywiesi na swoim balkonie taki szyld.
Ale przecież to zrozumiałe – wszyscy chcemy ładnie i schludnie mieszkać bez wywieszonych szyldów SE VENDE.