Costa del Sol plaże – która najlepsza
13.04.2019

COSTA DEL SOL PLAŻE – KTÓRA NAJLEPSZA

Wybierając się na urlop do Hiszpanii na pewno zaczniecie od wyboru wybrzeża, które odwiedzicie. Jednym z najbardziej popularnych, turystycznych wybrzeży Hiszpanii jest Costa del Sol czyli Słoneczne Wybrzeże. Jak nazwa wskazuje, „słoneczne” jest nie bez powodu – słońce pojawia się tutaj przez ponad 300 dni w roku. Co jest naprawdę dużą ilością promieni słonecznych, nawet jak na Hiszpanię i południe Europy.

KILKASET PLAŻ DO WYBORU

Na Costa del Sol jest kilkaset plaż. Trudno tutaj je wszystkie opisywać w naszym artykule w serwisie poświęconym raczej nieruchomościom w Hiszpanii, a nie turystyce i wakacjom w Hiszpanii. Istnieją w sieci specjalistyczne serwisy internetowe, gdzie znajdziecie ultra dokładne opisy każdej z plaż Costa del Sol. W zależności gdzie przyjedziecie na Costa del Sol, do jakiego hotelu. Lub gdzie zamieszkacie po kupnie nieruchomości na taką plaże będziecie prawdopodobnie uczęszczali.

Jaka plaża w Hiszpanii

Plaże w Hiszpanii

OD LUX BEACH CLUBÓW PO PLAŻE DLA NATURYSTÓW

Warto wspomnieć że na Costa del Sol istnieją bardzo ekskluzywne Beach Cluby, gdzie płaci się za wejście lub trzeba wykupić sobie członkostwo. Także amatorzy opalania bez ubrania na Costa del Sol znajdą kilka dobrych plaż dla naturystów. Często bardzo zatłoczonych latem. W Hiszpanii jest mnóstwo nudystów. Choć popularniejszym wybrzeżem dla amatorów nudyzmu w Hiszpanii jest wybrzeże Costa de Almeria i plaże w Vera. To najlepsze kurorty i plaże dla naturystów w Hiszpanii.

Poza trzystoma słonecznymi dniami w roku, turystów zachwyca panująca tu temperatura. W najcieplejsze miesiące osiąga ona 29 stopni Celsjusza, zimą natomiast temperatury wynoszą około 16 stopni Celsjusza. Wiosną i jesienią temperatury wynoszą około 20 stopni Celsjusza. Rozkład temperatur gwarantuje, że bez względu na okres, w którym odwiedzicie Costa Del Sol, będziecie mieli słoneczny urlop i na pewno nie będziecie narzekali na chłód. Dla miłośników wodnego szaleństwa istotną informacją jest iż woda najcieplejsza jest w sierpniu. Jej temperatura wówczas wynosi 24 stopnie Celsjusza.

GDZIE LEŻY WYBRZEŻE COSTA DEL SOL

Gdzie na dobrą sprawę jest Costa del Sol? Costa del Sol to wybrzeże w południowej Hiszpanii, rozciągające się na ponad 380 kilometrów. Począwszy od Gibraltaru, aż po przylądek Cabo da Gata, znajdujący się między Murcją a Malagą. Ponad 180 kilometrów wybrzeża jest zurbanizowane i na tym odcinku znajduje się ponad 120 przepięknych plaż.

Każda z nich jest inna i warta odwiedzenia, ale nie sposób być na nich wszystkich. Warto więc poznać najlepsze plaże na Costa del Sol. Najbardziej znane kąpieliska na Costa del Sol znajdują się w miejscowościach Malaga, Marbella, plaże w Elviria, Torremolinos, Nerja, oraz Benalmadena. Większość plaż jest dobrze utrzymana, nie wszystkie plaże są piaszczyste, wiele plaż jest kamienistych i żwirowych.

PLAYA NAGUELES

Jedną z ciekawszych plaż na Costa del Sol jest Playa Nagueles, w okolicy Puerto Banus – w miejscu gdzie odpoczywają gwiazdy i na wakacje przyjeżdżają celebryci. Puerto Banus to luksusowy port, w którym znani i lubiani cumują swoje luksusowe jachty. Cała okolica Puerto Banus jest pełna blichtru i przepychu, śmiało można powiedzieć, że podobnie jest z plażą Playa Nagueles.

Celebrytka na plaży

Plaża ma 800 metrów długości i 40 metrów szerokości. Piasek na Playa Nagueles jest drobny i złoty, co sprawia, że odróżnia się od wielu plaż w okolicy. Plaża jest zurbanizowana. Jest tu wypożyczalnia parasoli i leżaków, w okolicy są liczne stoiska, w których można kupić napoje i przekąski. Niestety usługi na plaży nie należą do najtańszych. Abstrahując jednak od usług, które są podobne na wielu innych plażach. Playa Nagueles jest codziennie sprzątana, zarówno maszynowo, jak i ręcznie przez wyspecjalizowany personel, dzięki czemu jest niesłychanie czysta. Dodatkowo, ogromnym plusem jest grupa ratowników, która pracuje tu przez cały rok, co wyróżnia tą plażę spośród większości plaż na Costa del Sol.

PLAYA LA MALAGUETA

Kolejna plaża znajduje się w Maladze – La Malagueta. Plaża znajduje się niedaleko od centrum miasta i jest popularna między innymi ze względu na rzeźbę tworzącą napis. Będący nazwą plaży „Malagueta”, z którym liczni turyści robią sobie zdjęcia. Plaża ma 1.200 metrów długości i 45 metrów szerokości. Znajdziecie tu nie tylko piasek, ale również skwery z zielenią, palmami, tworzącymi cień, a także liczne bary i stoiska z przekąskami. Plaża ma dogodną lokalizację, można tu przyjść na piechotę, przyjechać korzystając z lokalnego transportu, plaża wręcz zlewa się z miastem. Tutaj także można wynająć leżaki, czy skorzystać z toalety.

PLAYA MALAPESQUERA

Kierując się na wschód, trafimy na inną, ale równie popularną plażę na Costa del Sol – Playa Malapesquera w okolicy Benalmadeny. Plaża ma 700 metrów długości, ale jest nieco szersza niż poprzednie, bo ma około 50 metrów szerokości. Jest to jedna z plaż oznaczonych Błękitną Flagą, która gwarantuje turystom, że jest to plaża najwyższej jakości, bezpieczna i doskonale zurbanizowana. Piasek na tej plaży jest typowy dla plaż Andaluzyjskich, gruboziarnisty i ciemny.

Plaże Costa del Sol

Dno morza jest piaszczyste, a płytki brzeg dość szeroki, dzięki czemu kąpiel w tym miejscu na pewno jest bezpieczna. Warto wspomnieć, że Playa Malapesquera oprócz piasku, ma wiele miejsc pokrytych zielenią – trawą i palmami. Na całej długości plaży można wynająć leżaki, rowery wodne, czy pograć w siatkówkę plażową. Jeśli będzie potrzeba, bez większego problemu znajdziecie toalety oraz prysznice, a także kosze na śmieci. W najbliższej okolicy znajdziecie również stoiska z przekąskami i napojami. Z plaży jest bezpośredni dostęp do promenady, a w pobliżu znajduje się również port.

PLAYA BURRIANA

Jeszcze dalej na wschód znajduje się miejscowość Nerja, a w niej kolejna bardzo popularna plaża – Burriana. Plaża ma 800 metrów długości i 40 metrów szerokości, pokryta jest drobnym, złotym piaskiem. Na plaży znajdziecie w zasadzie wszelkie udogodnienia, toalety, prysznice, wynajem leżaków, boiska do siatkówki, place zbaw dla dzieci, a także wynajem sprzętu wodnego.

Plaża jest strzeżona przez ratownika. Wzdłuż plaży wiedzie długi pasaż nadmorski, na którym znajdziecie nie tylko kioski z przekąskami, których jest tu naprawdę dużo i wiele z nich jest godnych polecenia, ale również wiele restauracji, barów, a także sklepów.

PLAYA DEL CANUELO

Jeśli szukacie jednak zupełnie czegoś innego, bo macie dość zatłoczonych plaż, z pełną infrastrukturą. Na pewno zachwyci Was Playa del Cañuelo również w Nerja. To wspaniałe, kameralne miejsce mieści się całkiem niedaleko i jeśli będąc w Nerja, jednego dnia będziecie na Burriana. Następnego dnia śmiało możecie odwiedzić Playa del Cañuelo i sami je porównać. Jest to miejsce zaciszne, z krystaliczną wodą, co sprzyja nurkowaniu, bo w takiej wodzie można oglądać pływające ryby, nawet bez specjalistycznego sprzętu. Plaża nie jest pokryta piaskiem, ale w tym wypadku drobnym żwirkiem.

Playa del Cañuelo jest przepiękna, a sama zatoka Cañuelo otoczona jest klifami. Jest to obszar chroniony, więc nie znajdziecie tutaj specjalnych udogodnień – nie można wymienić tu żadnych wypożyczalni leżaków, czy sprzętu wodnego, bo po prostu wyjątkowo ich tu nie ma – ewenement, który wbrew pozorom niektórzy odczuwają jako plus tej cudownej plaży. Jedyne o czym można wspomnieć to dwie restauracje w najbliższej okolicy.

Hiszpania plaże

Nie ma tu nawet parkingu dla samochodów, ponieważ, ze względu na obszar chroniony, nie mają one tu wjazdu. Możecie zaparkować na urwisku i zejść tu na piechotę lub skorzystać ze specjalnego turystycznego autobusu. Wszystko to sprawia, że przepiękna, zatoka z krystaliczną wodą nie jest tak tłumnie odwiedzana, ale dzięki temu ma to swój urok i nadal przyciąga prawdziwych miłośników zacisznej plaży.

WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE

Plaż na Costa del Sol jest bardzo dużo, można wymieniać różne rankingi najciekawszych, najbezpieczniejszych, czy najbardziej luksusowych plaż. Jednak to wciąż będą subiektywne listy.
Jeśli odwiedzicie kilka plaż, sami będziecie mogli ocenić, która z nich jest najlepsza, a na którą już nie będziecie chcieli wracać.
Jedno jest pewne, urlop na Costa del Sol będzie niezapomnianym przeżyciem, które będziecie chcieli powtarzać co roku.

A może nie urlop, a zakup nieruchomości na Costa del Sol zatrzyma Cię w naszym regionie na dłużej. Costa del Sol plaże – poznaj je podczas pobytu w Andaluzji i poszukiwania inwestycji w Hiszpanii.