Czy Hiszpania jest droga ?
10.01.2020

Czy Hiszpania jest droga ? Czy Hiszpania to drogi kraj dla Polaka? A czy może Hiszpania to drogi kraj do życia? Dlaczego Hiszpania to drogi kraj do zakupu nieruchomości?

Te i tym podobne frazy to najczęściej wyszukiwane słowa kluczowe w wyszukiwarce Google. Głównie wyszukiwane przez osoby planujące lub marzące o zakupie nieruchomości w Hiszpanii. Nie sposób jest odpowiedzieć na te pytania w kilku paragrafach. Wszystko zależy od Twojego przysłowiowego już “cash flow”.

Od Twoich dochodów które generujesz lub od stałego dochodu z inwestycji. Od Twojej emerytury lub innych dochodów z wcześniejszych inwestycji. Jak np. z wynajmu nieruchomości w Polsce lub innym kraju świata, gdzie posiadasz swoje inwestycje.
Nie zawsze na te pytanie odpowie ci hiszpański agent nieruchomości lub agencja nieruchomości w Hiszpanii.

Zobacz podobne: jak znaleźć dobrego agenta nieruchomości w Hiszpanii

Luksusowa willa w Hiszpanii sprzedaz

Luksusowa willa w Hiszpanii na sprzedaż

REGION W HISZPANII PRZEDE WSZYSTKIM

Odpowiedź na pytanie: czy Hiszpania jest droga, zależy także od Twojego regionu w jakim zamierzasz się osiedlić w Hiszpanii. Co innego jest zakup nieruchomości na Costa del Sol, a czym innym będzie zakup nieruchomości na wybrzeżu Costa Blanca (najtańszy region w Hiszpanii na zakup mieszkania lub domu). A czym innym będzie zakup willi na Majorce lub mieszkania w Barcelonie. Inną istotną rzeczą będzie Twój styl życia jaki chcesz zachować w Hiszpanii.

Czy będziesz tutaj jadał w restauracjach i wychodził wieczorami do knajp i lokali? A może jesteś przyzwyczajony do gotowania w domu i spożywania posiłków w gronie rodzinnym i w domowym zaciszu?
Czy będziesz robiła zakupy na targu w Hiszpanii czy kupowała żywność w supermarkecie?

Dziś do naszych klientów kupujących nieruchomości w Hiszpanii zaliczają się już nie tylko zamożni biznesmeni i właściciele firm z Polski i innych krajów. W gronie naszych klientów są także “średnio uposażeni” emeryci z Polski. Którzy za swoje oszczędności postanowili kupić dom lub mieszkanie w Hiszpanii i tutaj spędzić jesień swojego życia w promieniach słońca Andaluzji.

COSTA DEL SOL TO NIE TANI REGION

Niewątpliwie Costa del Sol to jeden z droższych regionów Hiszpanii do posiadania i utrzymania nieruchomości. Czynsze za utrzymanie domów są tutaj wyższe niż np. na Costa Blanca. Ale to też jest względne , ponieważ region Costa del Sol posiada także tańsze lokalizacje na zakup, gdzie utrzymanie nieruchomości nie jest wysokie. Ba, nawet niższe niż w Polsce i – przepraszam – tańsze niż na polskich “blokowiskach”.

dom Hiszpania

KOSZTY ŻYCIA W HISZPANII

Ceny żywności i ceny artykułów spożywczych w Hiszpanii są bardzo podobne do cen żywności w Polsce. Zrównały się ceny żywności na przestrzeni ostatnich lat. Obserwuję to zjawisko często, jeżdżąc regularnie do Polski i porównując ceny żywności w hiszpańskich supermarketach do cen żywności w polskich sieciówkach.

Także czy Hiszpania jest droga czy tanie? Na to pytanie musisz sobie sam odpowiedzieć. Przeanalizować swój budżet na zakup nieruchomości w Hiszpanii i skalkulować swoje miesięczne wydatki i obciążenia finansowe (kredyty, pożyczki, leasingi, itp). A przede wszystkim uświadomić sobie jaki styl życie chce się zachować po przeprowadzce do Hiszpanii.

CO DLA CIEBIE NAJLEPSZE

Osoba która posiada 600m2 dom w Przydonicy na działce 2.000m2, (wartość nieruchomości 200.000 PLN) nie wiadomo czy będzie się czuła dobrze w mieszkaniu 60m na 5 piętrze w centrum Marbella, czy innej hiszpańskiej lokalizacji.
A dom o tych samych parametrach w dobrej lokalizacji w Andaluzji, będzie kosztował dobre kilka milionów euro.

Przejdź do aktualnych ofert nieruchomości