Portale z ogłoszeniami nieruchomości w Hiszpanii
07.03.2020

Portale z ogłoszeniami nieruchomości w Hiszpanii. Czy warto tam szukać aktualnych ofert nieruchomości w Hiszpanii …?
Z pewnością, jeżeli jesteście zainteresowani zakupem mieszkania lub domu w Hiszpanii lub jakąkolwiek inną inwestycją w nieruchomości w tym kraju, to szukacie portali z ogłoszeniami nieruchomości. Takich hiszpańskich portali jest kilkadziesiąt. Łatwo je znajdziecie w wyszukiwarkach internetowych i na reklamach Google czy Bing. Nawet bez znajomości języka hiszpańskiego.

Na tych portalach łatwo też znaleźć informacje dotyczące aktualnej sytuacji na hiszpańskim rynku nieruchomości, oraz informacje dotyczące cen domów i apartamentów w Hiszpanii w poszczególnych regionach kraju. W tej chwili nawet są dostępne ich polskie wersje na portalach typu Idealista, Kyero, Green Acres, itp.

Nieruchomości za granicą zdjęcie 1

Nieruchomości za granicą fot. pexels

OGŁOSZENIA NIERUCHOMOŚCI

Ogłoszenia nieruchomości z Hiszpanii znajdziemy także na angielskojęzycznych portalach znanych od lat i specjalizujących się w prezentowaniu ofert nieruchomości nie tylko z Hiszpanii, ale praktycznie ze wszystkich krajów świata.
Nie wspominając o portalach nieruchomościowych i stronach z ogłoszeniami w języku niemieckim, francuskim lub holenderskim i tzw. międzynarodowych portali nieruchomości z polskimi wersjami językowymi.

Od kilku lat nawet polskie portale nieruchomościowe zainteresowały się hiszpańskim rynkiem nieruchomości i namawiają polskie biura nieruchomości w Hiszpanii na zamieszczanie ofert sprzedaży i wynajmu z Hiszpanii.
My często to nazywamy tzw. „wielkie nic …”. Tzn. dużo ofert, które często nie istnieją i które wprowadzają dużo zamieszania wśród konkretnych klientów aktywnie poszukujących mieszkań i domów w Hiszpanii.

Przejdź do: najnowsze oferty nieruchomości

PORTALE NIERUCHOMOŚCI A AGENCJA NIERUCHOMOŚCI

Jako że sami jesteśmy agencją nieruchomości w Hiszpanii, siłą rzeczy, jest to swojego rodzaju konkurencja dla nas. Ale ważne abyście mieli na uwadze, drodzy klienci, że tego typu portale w większości gromadzą setki tysięcy ogłoszeń nieruchomości z Hiszpanii.
Bardzo często, wręcz nagminnie, oferty prezentowane na tychże portalach są nieaktualne lub po prostu w cenach, które już nie istnieją.
Często są to oferty mające tylko i wyłącznie na celu. Ściągnięcie klienta do siebie i nawiązanie pierwszego kontakt z potencjalnym klientem.
Zwykle dzieje się to na zasadzie: to Co Pani teraz widzi „już się sprzedało” ale mamy podobne mieszkanie/dom w tej samej lokalizacji lub na tym samym osiedlu. Portale z głoszeniami nieruchomości w Hiszpanii – czasami mogą Cię bardzo skonfudować.

Luksusowy dom i kobieta w fotelu

Oczywiście nie tyczy się to wszystkich ofert nieruchomości z Hiszpanii i wszystkich agencji, czy osób parających się sprzedażą nieruchomości w Hiszpanii.
Ale warto jest mieć to na uwadze podczas poszukiwania nieruchomości w Hiszpanii na portalach internetowych.

SOCIAL MEDIA I OFERTY NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

Innym nowym stosunkowo zjawiskiem, jest ogłaszanie ofert nieruchomości w Hiszpanii na portalach społecznościowych typu Facebook czy Instagram. Coraz częściej pojawiają się tego typu ogłoszenia i oferty sprzedaży. Tworzą się grupy Facebook. Nie zawsze tego typu ogłoszenie zamieszcza bezpośrednio sprzedający. Często robią to agencje nieruchomości i osoby które na własną rękę próbują sprzedawać nieruchomości w Hiszpanii.

Warto dobrze się zastanowić przed wykonaniem telefonu do takiego „latającego” sprzedawcy. Jeszcze raz przestrzegamy Was, aby uważać na tego typu osoby parające się sprzedażą nieruchomości w Hiszpanii.
Pisaliśmy o tym wcześnie na naszej stronie poświęconej sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii.

Przejdź do: oferty deweloperskie Costa del Sol