Jaka wypożyczalnia samochodów na lotnisku Malaga
12.04.2019

WYNAJEM SAMOCHODU W MALADZE I TROCHĘ PRAKTYCZNYCH PORAD

Wypożyczalnia samochodów w Maladze. Na którą się zdecydować?
Podróż po Hiszpanii można odbyć na kilka różnych sposobów, jednym z nich jest podróż z biurem podróży, innym natomiast podróż na własną rękę. W tym drugim przypadku jesteście wolni w swoich podróżniczych wyborach. Nie jesteśmy uzależnieni od napiętego planu narzuconego przez biuro podróży lub co gorsze, od jego całkowitego braku. Podróżując na własną rękę powinniście jednak zadbać o rzecz podstawową, transport po Hiszpanii i na Costa del Sol podczas swojego urlopu.
Jeżeli przyjeżdżasz na poszukiwanie nieruchomości do Andaluzji to auto jest niezbędne. Choć podczas oglądania nieruchomości na Costa del Sol będziemy jeździli moim autem.

NA LOTNISKU W MALADZE

Jednym z najlepszych sposobów poruszania się po Hiszpanii będzie wynajęcie samochodu. Jeśli przylecicie na lotnisko w Maladze, będziecie mieli możliwość wynajęcia samochodu od razu na lotnisku. Wynajem samochodu w Maladze nie powinien sprawić Wam jakichkolwiek problemów. Warto jednak wiedzieć, że auto możecie wynająć przed czasem swojego przylotu. Za pośrednictwem serwisów internetowych, działających całą dobę, siedem dni w tygodniu, finalizując wszystko na odległość za pomocą swojej karty kredytowej lub karty debetowej.

Wypożyczalnia MAlaga samochody lotnisko w Maladze

Wypożyczalnia samochodów w Hiszpanii

Zobacz także co zobaczyć w Maladze

BEZ KARTY KREDYTOWEJ?

Karta kredytowa w podróży do Hiszpanii może okazać się niezbędna, nie tylko w celu kredytowania swoich wydatków, ale choćby przy wynajmie samochodu w wielu wypadkach należy podać numer karty, aby przedsiębiorca mógł zablokować kwotę w razie stłuczki, czy innych problemów. Wiele hoteli również blokuje kwoty podczas wynajmu pokoju. Można oczywiście tego uniknąć, ale karta kredytowa może okazać się przydatna. Depozyt na karcie kredytowej w niektórych wypadkach podczas wynajmu auta może wynieść 1.000 Euro.

Podczas wynajmu samochodu należy pamiętać o kilku przydatnych poradach, o których poniżej przeczytacie. Wbrew pozorom, należy pamiętać, aby wystrzegać się najtańszych ofert wynajmu samochodów w Hiszpanii. Mimo tego iż Hiszpania pozostaje jednym z najtańszych krajów na świecie jeżeli chodzi o ceny wynajmu samochodu.

UWAGA NA NAJTAŃSZE OFERTY

Jeśli rzuci Wam się oferta dużo tańsza niż u konkurencji, powinniście przeczytać wszystko co będzie napisane małym druczkiem. Bardzo często zdarza się, że oprócz kilkunastu Euro, które zapłacimy w promocji, nie unikniemy dodatkowych opłat, których nie musielibyśmy płacić u konkurencji. W tym momencie warto dowiedzieć się, jak wygląda sytuacja w przypadku stłuczki, zarysowania lub innego uszkodzenia auta. Być może zostanie zablokowana kwota na Waszej karcie kredytowej w tym celu. Regulaminy wypożyczalni często są w języku hiszpańskim, czasem po angielsku, ale prawdopodobnie nie znajdziecie regulaminów w języku polskim.

TANKOWANIE I UBEZPIECZENIE

Wynajmując samochód dowiedzcie się również koniecznie jak jest z tankowaniem. Oczywistą sprawą jest, że musicie tankować za swoje pieniądze, ale ważne są opłaty, którymi zostaniecie obciążeni podczas zwrotu auta. Być może bardziej się opłaca zatankować tuż przed oddaniem samochodu, niż zapłacić za to karę umowną, która może okazać się wielokrotnie wyższa niż koszt pełnego baku.
Podczas wynajmu samochodu możecie również dostać propozycję „nie do odrzucenia”, zawarcia umowy ubezpieczeniowej, której koszt często może wynosić nawet kilkadziesiąt Euro dziennie. Sprawdźcie, czy jest to obowiązkowe, czy przykładowo wystarczy Wam ubezpieczenie turystyczne wykupione przed wyjazdem do Hiszpanii.

LIMIT KILOMETRÓW ?

Innym punktem, o który warto się zapytać jest limit kilometrów. Co Wam po wynajętym aucie, jeśli dostaniecie przykładowo limit przejechania 100 kilometrów dziennie? Może się okazać, że po powrocie, więcej zapłacicie za dodatkowe kilometry, niż za sam wynajem Waszego auta.
Przy wynajmie samochodu powinniście też odpowiednio oszacować jakiego samochodu potrzebujecie. Samochody kompaktowe są o wiele tańsze niż sedany, kombi, czy przede wszystkim SUV-y. Średni koszt wynajmu samochodu kompaktowego może wahać się od 20 do 50 Euro za dobę. Koszt wynajmu SUV-a może wynieść od 100 do 300 Euro za dobę.

Wynajmowanie samochodow w Hiszpanii

Wynajem samochodu Hiszpania

PRAWO JAZDY I INNE DOKUMENTY

Wynajmując auto w Hiszpanii należy na pewno pamiętać o podstawowych dokumentach takich jak, dokument tożsamości, na przykład dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy kierowcy, na którego wynajmowane jest auto i bardzo często wspomniana już wcześniej karta kredytowa. Podczas wynajmu podpisywana jest umowa, którą powinniście szczegółowo przeczytać i dopytać o wszystkie niedopowiedzenia lub punkty, które budzą Waszą wątpliwość.
Dostajecie kluczyki do auta, dokumenty i możecie wyjechać w podróż. Pamiętajcie, dla własnego interesu lepiej zrobić oględziny auta zanim wyjedziecie z wypożyczalni. Czasem warto zrobić zdjęcia niektórych zarysowań czy wgnieceń przy pracowniku wypożyczalni, aby zapewnić sobie spokojny zwrot auta. Bez konieczności płacenia, za szkody, których nie dokonaliście. W takim wypadku często sporządzany jest protokół odbioru. Poproście również o spisanie licznika kilometrów.

JAKĄ WYPOŻYCZALNIĘ WYBRAĆ

Wiecie już na co zwrócić szczególną uwagę. Gdzie jednak zacząć poszukiwania auta do wynajęcia? Najprościej jest w Internecie lub na samym lotnisku. Jedną z lokalnych firm wynajmujących auta na lotnisku w Maladze i na całym wybrzeżu Costa del Sol jest Malaga U Drive, oraz Malaga Car. Tutaj można wynająć auto na samym lotnisku lub poprosić o podstawienie auta w zupełnie innym miejscu, co może się okazać usługą dodatkowo płatną.

Warto jednak wiedzieć, że koszt wynajmu auta zawiera w sobie już wszystkie niezbędne opłaty, czyli nie będziecie dopłacać za limit kilometrów, czy za niski wiek kierowcy. To jest główny atut tej wypożyczalni – żadnych ukrytych kosztów. Wszelkich szczegółów dowiedziecie się na miejscu, ale możecie zająć się zarezerwowaniem wynajętego auta również całkowicie online.

Innymi firmami lokalnymi w najbliższej okolicy Malagi, na lotnisku, ale również w samym mieście to Marbesol Alquiler de coches, Sixt Alquiler de coches, GoldCar, czy Centauro Car hire.

Zainteresuje Cię także: gdzie wypożyczyć samochód w Maladze

Wszystkie one oferują wynajem nowych samochodów, czystych i zadbanych i umożliwiają wybór między samochodem kompaktowym, sedanem, a SUV-em. Wspomniana wypożyczalnia Marbesol Alquiler de coches ma w swojej ofercie ponad 2000 samochodów. W tym auta średniej wielkości, takie jak Fiat 500, Volkswagen Polo, czy Skoda Fabia, ale również bardziej wyszukane auta luksusowe, jak na przykład Ford Mustang, czy Porsche Cayenne. Wynajem kabrioletu, aby delektować się słońcem i morską bryzą u wybrzeży Costa del Sol, może okazać się bezcennym wspomnieniem. Firma Marbesol wynajmuje również motocykle. O wynajmie skuterów na Costa del Sol napiszemy wkrótce.

Możecie również skorzystać z innych firm, na przykład poprzez strony internetowe pośredników, którzy wyszukują najlepsze oferty pod podane przez Was dane i porównują je dla was. W wynikach porównywarki pojawić się mogą między innymi oferty firm RecordGo, FireFly, Delpaso, Rhodium, InterRent, Nizacars, czy OK rent a car, a także wspomniane Centauro i GoldCar.

CZYTAJ DROBNY DRUCZEK PRZED REZERWACJĄ PRZEZ INTERNET

Wszystkie te firmy znajdą oferty odpowiednio dobrane pod Wasze kryteria wyszukania. Wszystkie regulaminy, czy dopiski drobnym druczkiem, na które powinniście zwracać uwagę są często wypunktowane. W większości ofert w cenie dostajecie ubezpieczenie Autocasco, ubezpieczenie przed kradzieżą, oraz OC. Wiele z tych ofert zapewnia brak limitu kilometrów, ale wszystkie, bez wyjątku zastrzegają sobie konieczność zwrotu samochodu zatankowanego.

Możliwość wyboru wynajmowanego samochodu w internetowej porównywarce nie powoduje z Waszej strony konieczności wynajęcia wybranego samochodu. Na miejscu możecie wybrać inny, tańszy czy większy, lub całkowicie zrezygnować z wynajęcia, nie pokazując się nawet w biurze. W każdej chwili, jeśli coś Wam wypadnie i postanowicie nie wynajmować auta lub znajdziecie tańszą opcję, możecie to zrobić.

Licznik kilometrów w samochodzie

Czy mam limit kilometrów …?

ZWROT AUTA W INNEJ LOKALIZACJI

Większość wypożyczalni nie tylko umożliwia wybór samochodów między kompaktem, sedanem a SUV-em, ale również dostajecie możliwość wyboru czy w samochodzie ma być klimatyzacja, albo czy też samochód ma mieć silnik benzynowy, silnik diesla, czy też hybrydowy. Wiele wypożyczalni zezwala też na zwrot auta w innym miejscu, niż zostało ono wypożyczone. Jest to dodatkowy atut, jeśli chcemy zrobić sporą podróż po Hiszpanii i zatrzymać się gdzieś, gdzie auta nie będziemy używać.

Można go będzie wynająć dopiero na powrót, oszczędzając ładnych kilkadziesiąt, albo kilkaset Euro w przypadku kilkudniowej przerwy w podróży.
Podróżowanie wynajętym samochodem ma wiele plusów, owszem jest dość kosztowne, przy dłuższym pobycie, jednak daje niesamowitą wolność i niezależność od tego jak działa lokalna komunikacja, czy tego co by Wam zaproponował rezydent z wynajętego biura podróży.

Zobacz także jak najlepiej dojechać na Costa del Sol