Znaleźć dobrego agenta nieruchomości w Hiszpanii
18.04.2019

DOBRY AGENT NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

Podczas procesu poszukiwania nieruchomości w Hiszpanii, najważniejszym jest, znalezienie dobrego agenta nieruchomości. Dobrego agenta lub agentkę wyspecjalizowaną w regionie Hiszpanii, gdzie chcemy zainwestować w nieruchomość. Nie wystarczy znaleźć dobrej agencji nieruchomości w Hiszpanii.

Rodzi się pytanie: dobra agencja czy dobry agent? Jaka to jest dobra agencja nieruchomości? Kto jest dobry, a kto przeciętny w branży? Czy agencja nieruchomości, która ogłasza się we wszystkich mediach i wydaje krocie na reklamę? Czy agencja która istnieje na rynku ponad 10 la czy 20 lat?

Dobry agent nieruchomości

Dobry agent nieruchomości

“WHO IS WHO” W BRANŻY NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

Dziś trudno jest stwierdzić na podstawie informacji z internetu, kto jest dobry, kto jest kiepski, a kto jest średni w branży. A kto zaczął wczoraj sprzedawać nieruchomości w Hiszpanii.
Ludzie nie zdają sobie sprawy czy agencja do której się zgłaszają sprzedaje 10 nieruchomości miesięcznie, czy 1 na pół roku.
Widać to doskonale na przykładzie polskich agencji nieruchomości w Hiszpanii. Wy klienci – macie prawo tego nie wiedzieć …
Ale najważniejsze jest jedno: bezpieczeństwo zakupu i przeprowadzenia całej transakcji zakupu nieruchomości.

CZYNNIK LUDZKI

Na końcu tego łańcucha zawsze jest czynnik ludzki – czyli agent nieruchomości.Osoba z którą będziesz oglądał nieruchomości podczas pobytu w Hiszpanii. I osoba z którą prawdopodobnie będziesz spędzał czas od rana do późnego wieczora. Podczas prezentacji przygotowanych nieruchomości w Twoim budżecie i lokalizacji, która Cię interesuje.

Warto polegać na opiniach na temat agencji nieruchomości z którą masz zamiar kupić mieszkanie w Hiszpanii. Ale na opiniach nie tych z internetu lub z Facebooka, ale raczej polegać na opiniach znajomych i przyjaciół. Rekomendacja osoby, która wcześniej kupiła nieruchomość w Hiszpanii z agentem do którego i Ty dotarłeś, ma największą wartość dodaną. Również takiemu agentowi łatwiej się pracuje z klientami, których przyjaciele lub znajomi wcześniej kupili dom lub apartament w Hiszpanii.

CO MUSI UMIEĆ DOBRY AGENT NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

To oczywiste że podczas Twojego pobytu na Costa del Sol, chcesz znaleźć najlepszy dom jaki jest dostępny na rynku i dobrze zainwestować swoje pieniądze w Hiszpanii. Ale nie tylko odpowiednimi nieruchomościami powinien “zabłysnąć” agent nieruchomości. Niezwykle ważna jest dobra znajomość regionu i okolic gdzie będzie pokazywał Wam nieruchomości. Podczas pokazywania mieszkań ważne jest, aby agent powiedział Wam co jest w okolicy. Jak się mieszka w danej lokalizacji, jak daleko jest do plaży, gdzie jest najbliższy supermarket. Gdzie jest najbliższa szkoła, przychodnia lekarska czy miejsca warte odwiedzenia. Jak mieszka się w danej lokalizacji w okresie zimowym.
Jeżeli zamierzacie spędzać w Hiszpanii dużo czasu, to bardzo ważne.

A nawet jeżeli kupujecie pod inwestycję i będziecie wynajmować swoją posesję w Hiszpanii, to również będzie to istotne dla potencjalnego klienta na wynajem. Czy to wynajem krótkoterminowy czy długoterminowy.

Zobacz także informacje ile można zarobić na wynajmie nieruchomości w Hiszpanii

DOBRY PRZEPŁYW INFORMACJI

Ten przepływ informacji pomiędzy Wami klientami, a agentem nieruchomości jest niesamowicie ważny. W trakcie pokazywania nieruchomości agent powinien udzielić Wam jak najwięcej informacji na temat okolicy gdzie oglądacie nieruchomości. Dobrze, aby agent był entuzjastyczny i pełen wiedzy o regionie w Hiszpanii w którym sprzedaje. Wyobraźcie sobie “smutnego introwertyka” pokazującego nieruchomości na Costa del Sol. Na 99% nie kupicie od niego żadnej nieruchomości. Otwarta osobowość, miła powierzchowność i wiedza, to trzy ważne czynniki, które agent powinien posiadać. A Hiszpania to kraj gdzie naprawdę trudno tutaj być smutnym, kiedy słońce za oknem.

O CO AGENT NIERUCHOMOŚCI POWINIEN ZAPYTAĆ CIEBIE

Podczas pokazywania nieruchomości w Hiszpanii, agent zapyta Ciebie o kilka ważnych rzeczy. Dlaczego? Po to, aby zawęzić kryteria poszukiwania odpowiedniej nieruchomości dla Ciebie. Przede wszystkim padnie pytanie o lokalizację gdzie chcecie zamieszkać lub kupić nieruchomość w Hiszpanii. Czy to ma być przy morzu, z dala od morza i plaży? Czy ma to być nieruchomość np. przy polach golfowych. To bardzo ważne kryterium lokalizacja na inwestycję.

Agentka nieruchomości

Agentka nieruchomości

Kolejne pytanie jakie powinno paść. To jaki budżet chcecie przeznaczyć na zakup nieruchomości w Hiszpanii. Po prostu ile chcecie wydać kasy na zakup nieruchomości w Hiszpanii.
Trzeba powiedzieć agentowi, chociaż orientacyjny budżet jaki chcecie przeznaczyć na tę inwestycję.
Nie ma sensu oglądać nieruchomości i tracić czas swój i agenta, na oglądanie nieruchomości których i tak nie zakupicie. Chyba że chcecie zrobić mu na złość i będziecie chcieli oglądać luksusowe rezydencje w budżecie powyżej 10 mln euro, przez kolejne 3 dni.
Na cóż tacy klienci też się zdarzają, ale nie tak często …

MIESZKANIE CZY REZYDENCJA W HISZPANII

Inne pytanie jakie padnie to jaki typ nieruchomości Cię interesuje. Czy to ma być dom jednorodzinny, mieszkanie, dom szeregowy, czy willa z dala od cywilizacji i z mnóstwem prywatności. A może apartament z widokiem na morze i blisko plaży, który będzie się błyskawicznie wynajmował i generował zyski z inwestycji.

Kolejne pytanie które z pewnością padnie z usta agenta nieruchomości w Hiszpanii będzie takie: Czy potrzebujecie kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości czy też kupujecie za gotówkę. To też bardzo ważne kryterium wyszukiwania.
Czasami kredyt hipoteczny w Hiszpanii warto zaciągnąć z różnych powodów. Nie koniecznie z tych, że nie mamy wystarczającej ilości gotówki na zakup.

Przejdź do oglądania ofert nieruchomości

DOM WAKACYJNY CZY INWESTYCJA

Ostatnie z głównych pytań jakie powinien ci zadać dobry agent nieruchomości w Hiszpanii. To czy zakup domu w Hiszpanii jest pod inwestycję czy też będzie to Wasz dom wakacyjny na Costa del Sol.
To też zdeterminuje lokalizację w jakiej będziecie się poruszać i szukać nieruchomości w Hiszpanii. Nie zawsze przy morzu – znaczy dobrze. Szczególnie jeżeli zamierzasz spędzać w Hiszpanii dużo czasu w ciągu roku.

Z KIM BĘDĘ OGLĄDAŁ NIERUCHOMOŚCI

Jest niezwykle ważne z kim będziesz oglądał nieruchomości w Hiszpanii. Czasami dobra agencja zatrudnia kiepskich agentów. Lub osoby bez doświadczenia lub bez wiedzy o lokalizacji. To normalne i wybaczalne. Ale ważne jest, aby pomiędzy Wami klientami, a  agentem nawiązała się blisko relacja. Zdobycie zaufania klienta i nawiązanie dobrych relacji to podstawa w zawodzie agenta nieruchomości.

Szczególnie na rynku zagranicznych nieruchomości. Gdzie Wy klienci, bardziej zdajecie się na wiedze i umiejętności agenta, bo przecież kupujecie nieruchomość za granicą. I nie do końca musicie znać i wszystko wiedzieć zarówno  o procesie zakupu nieruchomości w Hiszpanii czy lokalizacji w której inwestujecie w Hiszpanii.

Autor: HOME MARBELLA – Twój guru od luksusowych nieruchomości w Hiszpanii