Top 5 pól golfowych na których warto zagrać na Costa del Sol
18.02.2019

Wyjazd na Costa del Sol nie może obejść się bez rundy golfa. A obecny czas (luty i marzec w Hiszpanii) to najlepsze miesiące na golfa w Andaluzji. Ale dlaczego wybrać Hiszpanię na golfa? Wybrzeże Costa del Sol zwane jest także Costa del Golf. Łatwo domyśleć się dlaczego.

MOJE TOP 5

I również takie tablice informacyjne znajdziesz przy drodze N340 prowadzącej z lotniska w Maladze na południe w kierunku Gibraltaru.
Jeżeli planujesz golfa samemu lub przylatujesz z grupą przyjaciół lub z rodziną, poniższe moje TOP 5 pól golfowych Costa del Sol. Z pewnością Ci się przyda przed przyjazdem do Malagi.

60 PÓL GOLFOWYCH NA COSTA DEL SOL

Wybrzeże Costa del Sol posiada w sumie 60 pól golfowych, więc warto posiąść trochę wiedzy na które się wybrać. A może masz sprecyzowaną lokalizację i interesuje Cię zakup nieruchomości na Costa del Sol przy Twoim ulubionym polu golfowym. Sprawdź czy pokryje się to z moimi 5 ulubionymi polami golfowymi w Andaluzji.

Według mnie to najlepsze pola do gry w całej Andaluzji. Jest mnóstwo pól do wyboru jeżeli chodzi o stopień trudności jak również i cenę.
A bonusem może być ponad 100km wspaniałego wybrzeża Costa del Sol pełnego pięknych plaż, świetnych widoków, zabytkowych budowli i urokliwych miasteczek. A także nowych urbanizacji, które tak rozkwitły w południowej Andaluzji.
Ale i nowe osiedla w pobliżu pól golfowych oferują wspaniałe warunki do wypoczynku i do gry w golfa w Hiszpanii.

POla golfowe Andaluzji w Hiszpanii

Pola golfowe Andalucia Costa del Sol

Koniecznie trzeba odwiedzić Marbellę, a także port w Puerto Banus i „przejechać się” do Benahavis na lunch lub na wieczorną kolację z przyjaciółmi.
Także inne lokalizacje jak np. San Pedro lub Estepona oferują świetne „życie nocne”, całą gamę barów i restauracji w każdym budżecie i bardzo zróżnicowaną kartę dań.
Zobacz także rekomendowane przeze mnie najlepsze restauracje w Marbella.

ALCAIDESA

Pole golfowe Alcaidesa to mój numer 1 w Andaluzji. Wspaniałe widoki na Gibraltar i Góry Atlas w Afryce! Najbardziej wysunięte na zachód pole golfowe wybrzeża Costa del Sol. 18 dołków. Par 71.

Doskonale utrzymane pole golfowe zaprojektowane przez Petera Alissa i Clifa Clarke’a. Pole położone wzdłuż linii wybrzeża. Cztery dołki znajdują się blisko plaży. Na tym polu musisz wykazać się umiejętnościami grania przy dużym wietrze i prostymi mocnymi uderzeniami.
Można wykupić lekcje, wypożyczyć sprzęt i buggies. Dla praktykujących jest putting, chipping greens oraz driving range.

ALHAURIN

Kolejne doskonałe pole golfowe w Andaluzji. Nazywamy je masterpiece of Seve Ballesteros. 18 dołków, par 71. Pole golfowe zlokalizowane w górach w Mijas. To pole wymaga dokładności i precyzji. Świetnie przygotowane greens. Długie i wąskie fairways.

Jeżeli nie utrzymasz się i wybijesz piłkę w zieleń, będzie Ci trudno ją później znaleźć. Mnóstwo bunkers, oraz trochę wody. Widoki na góry i morze niezapomniane!
Polecam wynajęcie buggy i dobrą kondycję. W clubhouse restauracja i bar, szkółka golfowa, oraz trolleys do wynajmu.

ATALAYA

Otwarte w roku 1968. To pole golfowe to siedziba PGA Europe. Na kompleks Atalaya składają się dwa doskonale utrzymane 18 dołkowe pola golfowe, par 72. Bardzo popularne pole golfowe i jednocześnie Country Club.

Pole golfowe Atalaya leży pomiędzy Marbella a Estepona. Pole ma najdłuższe driving ranges w Hiszpanii. Dla początkujących jest możliwość wykupienia lekcji od instruktorów mówiących w kilku językach.

Stare pole jest otoczone przez przepiękny starodrzew i jest z mnóstwem zieleni. Jest szerokie i płaskie z wyniesionymi greens. Natomiast Nowe pole posiada panoramiczne widoki na góry i na morze. Dość faliste, otoczone drzewami. Można odwiedzić pro shop i poćwiczyć na czterech putting greens i na driving range.

BAVIERA

Pole golfowe Baviera leży w pobliżu Caleta de Velez Malaga. 18 dołków. Par 71. Piękne pole golfowe położone u stóp Sierra de la Almijara. Pole golfowe z szerokimi greens, sporo naturalnych przeszkód.

Pole wymagające dość sporych umiejętności, ale dobre dla wszystkich handicaps. Trochę wody. Piękne widoki na morze i na góry. Można wynająć elektryczne lub tradycyjne trolleys. Z pro shop można zamówić buggie i wypożyczyć kije.
Poćwiczyć można na chipping greens i na driving range.

FLAMINGOS

Ostatnie z Top 5 pól golfowych na Costa del Sol. Jednocześnie niezapomniane miejsce na grę z Par 72. Pole golfowe z mnóstwem drzew cyprysowych, drzewek pomarańczowych, sosen, drzew oliwnych i kasztanowych. Charakterystyczne bunkers z kruszonego marmuru. Pole golfowe Flamingos to inspiracja rodem z Włoch, z Toskanii. Na polu umieszczono posągi w stylu klasycznym, marmurowe mostki, itp.

Panoramiczne widoki na Morze Śródziemne, oraz na Gibraltar. W sumie Flamingos ma długość 5.883m i Par 72. Z clubhouse ładne widoki na jeziorko, gdzie także znajduje się taras, bar, oraz coffe shop.
No i oczywiście znajduje się tutaj sławna La Cantina, gdzie można przyjść na świetny posiłek lub lunch.