Dlaczego Costa del Sol

DLACZEGO WYBRAĆ COSTA DEL SOL NA ZAKUP NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

Już samo słowo lub fraza kluczowa, jak mawiają niektórzy, powinna Ci dać wiele do myślenia – Costa del Sol czyli Wybrzeże Słońca w Hiszpanii. Słońce, golf … sangria …. również, ale przede wszystkim wspaniały “lifestyle” jakie możecie mieć po zakupie nieruchomości na Costa del Sol i przeprowadzce tutaj.

Właśnie w tej południowej części Hiszpanii koncentruje się życie obcokrajowców w Hiszpanii. Poza tym Andaluzja w której granicach leży wybrzeże Costa del Sol, jest największym Comunidad Autonomo. Nigdzie indziej w Hiszpanii nie znajdziecie tylu obcokrajowców posiadających swoje drugie domy wakacyjne w Hiszpanii, niż na Costa del Sol.

Luksusowe nieruchomości Costa del Sol

Luksusowe nieruchomości Costa del Sol

Nie na Costa Blanca, nie na Costa Brava, nie na Majorce, nie na Teneryfie lub Gran Canaria, a właśnie tutaj na Costa del Sol w Andaluzji mieszka najwięcej obcokrajowców. Czytaj: “osób posiadających nieruchomości w Hiszpanii”. Costa del Sol to także najbardziej rozwinięty rynek nieruchomości w Hiszpanii. Najbardziej dojrzały i najstarszy w Hiszpanii.
Oczywiście nie licząc Madrytu, Barcelony czy miast północnej Hiszpanii, jak San Sebastian czy Bilbao.

NAJWIĘKSZY RYNEK NIERUCHOMOŚCI Z WSZYSTKICH “COSTAS”

Rynek nieruchomości Costa del Sol jest o wiele większy, dynamiczniejszy i niestety droższy, niż Costa Blanca czy Costa de Azahar. Po prostu to jest region dla bardziej zamożnych, choć i Costa del Sol posiada tańsze lokalizacje na zakup nieruchomości w Hiszpanii.
Coś za coś. Jeżeli chcecie kupić nieruchomość na Costa del Sol, trzeba przygotować się na większą inwestycję finansową.
Trzeba przeznaczyć większy budżet na zakup wymarzonego domu w słońcu Hiszpanii. Lub zaciągnąć kredyt hipoteczny w Hiszpanii przy naszej pomocy.

ANDALUZYJSKIE “COSTAS”

Andaluzja posiada także inne “costas” a wśród nich: Costa de la Luz w okolicach Kadyksu, Costa Almeria w okolicy miasta Almeria, oraz Costa Tropical w okolicy miasta Nerja. Nie tylko wybrzeże Morza Śródziemnego interesuje osoby szukające inwestycji w Hiszpanii w nieruchomości.
Także coraz więcej osób jest zainteresowanych zakupem nieruchomości w “głębokiej” Andaluzji, gdzie nie dociera turystyka i turyści. A życie toczy się jak dziesiątki lat temu. Jeżeli interesują Cię nieruchomości typu wiejskie domy w Hiszpanii w Andaluzji lub hiszpańskie “fincas” lub “cortijos”. Czyli gospodarstwa wiejskie czy winnice lub plantacje uprawy owoców cytrusowych w Hiszpanii. Napisz do naszego biura nieruchomości. Znajdziemy taką ofertę dla Ciebie w Andaluzji.

Coraz więcej klientów z Polski dochodzi do wniosku, że nie zawsze lokalizacje nadmorskie i domy przy morzu lub nieruchomości przy plaży to oferta dla mnie. Szczególnie jeżeli poszukujesz lokum na emeryturę w Hiszpanii. Na zamieszkanie tutaj na stałe i masz dość zimnych krajów w Europie Zachodniej lub mieszkania w Polsce. Mamy ofertę dla Ciebie, pokażemy Ci jak osiedlić się na Costa del Sol w Hiszpanii. Jak rozpocząć nowe życie w hiszpańskiej Andaluzji.

CO COSTA DEL SOL MA NAJLEPSZEGO

Dlaczego wybrać Costa del Sol na zakup nieruchomości w Hiszpanii? Dlaczego Andaluzja jest najlepsza na zakup nieruchomości w Hiszpanii kontynentalnej?
Przede wszystkim doskonały klimat przez cały rok. Wysokie temperatury, niska wilgotność powietrza, wysokiej jakości styl życia, wspaniała kuchnia. Zdrowy tryb życia i doskonała infrastruktura.

To odpowiedź dla naszych klientów, którzy czasami biorą pod uwagę inne kraje do inwestycji w nieruchomości za granicą. Jak np. zakup nieruchomości w Tajlandii, nieruchomości na Kostaryce, czy zakup domu na Dominikanie.
Albo inwestują w zakup nieruchomości w Bułgarii, w Egipcie lub kupują nieruchomości na Cyprze.

Plaże Costa del Sol

Plaże Costa del Sol

Warto pamiętać że Hiszpania jest “blisko”, leży w granicach Unii Europejskiej, jest bezpieczna, jest doskonale skomunikowana. W końcu jest bogata!
Tak, to zamożny kraj w Europie, z której by strony nie patrzeć. I naszej Polsce jeszcze sporo brakuje aby osiągnąć standardy hiszpańskie. Choć pod kilkoma względami Polska przewyższa Hiszpanię. Ale także istnieje sporo podobieństw pomiędzy Polską a Hiszpanią. Pomiędzy Polakami a Hiszpanami. My się świetnie dogadujemy! Si senor!

PLAŻE COSTA DEL SOL

Costa del Sol posiada wspaniałe, piaszczyste plaże. Dziesiątki kilometrów świetnych plaż, zadbanych, bezpiecznych strzeżonych i takich dzikich plaż również. Naturyści też znajdą raj w Hiszpanii. Na Costa del Sol jest kilka świetnych plaż dla naturystów na których opalać się można przez cały rok. Pod warunkiem że pogoda dopisuje w miesiącach zimowych.

Zobacz najlepsze plaże Costa del Sol w Andaluzji.

Costa del Sol to także wspaniałe miasta. Nowoczesne i jednocześnie historyczne. Wystarczy odwiedzić Marbella i okolice. Stare miasto w Marbella jest przepiękne z wąskimi uliczkami i placami wybrukowanymi drobnymi kamyczkami. A wystarczy przejść kilkaset metrów w kierunku centrum club promenady nadmorskiej i doświadczymy nowoczesnego miasta – tętniącego życiem przez okrągły rok.

Amatorzy i miłośnicy aktywnego stylu życia i sportu na Costa del Sol również znajdą wspaniałe warunki do uprawiania sportu. Jazda na rowerze – wspaniałe trasy rowerowe są w całej Andaluzji. Sporo cyklistów z Polski przyjeżdża do Hiszpanii na rower.

Nowoczesne siłownie z międzynarodowymi instruktorami, żeglarstwo, sporty ekstremalne, chodzenie po górach w końcu wspinaczka . To wszystko znajdziesz na Costa del Sol. Jest to wszystko w zasięgu ręki, jeżeli zdecydujesz się na zamieszkanie w Hiszpanii i przeprowadzkę do Andaluzji.

ŁATWE POŁĄCZENIA Z EUROPY I POLSKI DO MALAGI

Malaga to brama wjazdowa na Costa del Sol. Lotnisko w Malaga obsługuje już miliony pasażerów w ciągu raku. Są tanie loty z Polski do Malagi już z wielu miast z Polski. Wrocław, Katowice, Kraków, Warszawa, Poznań i Gdańsk.
Nie wspominając o lotach z innych krajów Europy do Malagi. Szczególnie dużo połączeń lotniczych jest z Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemiec do Malagi. Nie ma problemu ze znalezieniem taniego biletu lotniczego do Malagi o każdej porze roku. To zaledwie 3h lotu z Polski.

Teraz z lotniska w Maladze dojedziesz błyskawicznie pociągiem do Torremolinos, do Benalmadena czy Fuengirola. w 10 do 30 minut jesteś na miejscu. Również autobus komunikacji miejskiej dojeżdża do wszystkich miejscowości na Costa del Sol.

Nie wspominając o świetnych hiszpańskich autostradach i sieciach dróg w Andaluzji i na Costa del Sol. Z lotniska w Maladze łatwo jest dojechać do każdej wioski i małego miasteczka na Costa del Sol.
Na lotnisku w Maladze łatwo jest też wypożyczyć samochód i być niezależnym od komunikacji miejskiej.

W tej chwili kursuje super szybki pociąg z Malagi do Sewilli, czas przejazdu to zaledwie 2h. A także jest połączenie kolejowe z Malagi do Madrytu – 2h podróży pociągiem! Przecież to genialne.

WYBÓR NIERUCHOMOŚCI NA COSTA DEL SOL

Andaluzja i Costa del Sol – bo tutaj koncentruje się tutejszy rynek nieruchomości – oferuje ogromną różnorodność ofert nieruchomości do kupienia. Jaki preferujesz styl życia? Lubisz mieszkać cicho i spokojnie? Jak na wsi?

Przejdź do oferty nieruchomości Costa del Sol

Czy lubisz mieszkać w mieście pełnym ludzi, z ogromną ilością sklepów, restauracji, knajp i barów. Preferujesz miejski czy wiejski styl życia? A może chcesz zamieszkać w apartamencie z panoramicznym widokiem na Morze Śródziemne? I wieczory spędzać z lampką wina, a może z książką w rekach i marzyć …?
A może willa z basenem i widokiem na La Concha Cię zainteresuje?

Nieruchomości Hiszpania

A może golf jest Twoją pasją i wolisz zamieszkać w willi z widokiem na pole golfowe i wsłuchiwać się w odgłos T-shotów w oddali? I obserwować początkujących golfistów wymachujących niezdarnie kijem? A może wolisz góry i górskie pejzaże i lubisz jeździć na górskim rowerze? A może jesteś pasjonatem żeglarstwa albo sternikiem i chcesz zacumować swoją jednostkę pływającą w porcie na Costa del Sol i zamieszkać parę metrów od swojej krypy? W apartamencie przy porcie w Hiszpanii?

Na Costa del Sol są oferty nieruchomości dla każdego. Polskie biuro nieruchomości Home Marbella ma oferty sprzedaży dla Ciebie. Wystarczy że nawiążesz kontakt z naszym biurem nieruchomości. Przygotujemy dla Ciebie oferty, znajdziemy coś idealnego. Czy to do zamieszkania na stałe w Hiszpanii, czy też jako inwestycję. Korzystną inwestycje i lokatę gotówki za granicą, która ma generować pasywny przychód z nieruchomości w Hiszpanii i zarabiać na wynajmie. Czy to na wynajmie wakacyjnym w Hiszpanii, czy to na wynajmie długoterminowym.
Zobacz ile można zarobić na wynajmie nieruchomości w Hiszpanii.

ZDROWY KLIMAT NA COSTA DEL SOL

W zgodzie ze swą nazwą Costa del Sol ma średnie roczne temperatury w lecie oscylujące w okolicach 30 stopni Celsjusza. Dla niektórych kupujących w Hiszpanii, to jest wystarczający powód aby kupić nieruchomość na Costa del Sol. Poniżej znajduje się tabela pokazująca średnie roczne temperatury na Costa del Sol przez ostatnie 30 lat.

Ale czy wiecie że oprócz słońca w Andaluzji, znajdziecie tu także śnieg? Mróz i niskie temperatury na Costa del Sol to niezwykła rzadkość, ale wystarczą niecałe dwie godziny drogi samochodem do Granady i wyżej do Sierra Nevada. A można wybrać się na narty w Hiszpanii. Sierra Nevada to znany ośrodek narciarski w Hiszpanii. To zaledwie 1,5h jazdy samochodem z Malagi. Więc jeżeli wszystko inteligentnie zaplanujecie, tego samego dnia możecie być na plaży i na stoku narciarskim!
W międzyczasie należy przekąsić tapas w jednej z typowych tapas barów w Maladze czy innym mieście na Costa del Sol.

Zobacz rekomendowane przeze mnie restauracje w Marbella na Costa del Sol.

OPIEKA ZDROWOTNA I SZKOLNICTWO NA COSTA DEL SOL

Miasta wybrzeża Costa del Sol: Benalmadena, Torremolinos, Marbella i Malaga posiadają doskonałe szpitale. Jedne z najlepszych w kraju. Najlepszym szpitalem w regionie jest Szpital Costa del Sol w Marbella.

Błyskawiczne można znaleźć lekarza w danej specjalizacji mówiącego po angielsku. To na wypadek gdy nie władasz językiem hiszpańskim.
Są też polscy lekarze pracujący w tych szpitalach. Jeżeli masz szczęście może trafisz na polskiego lekarza w hiszpańskim szpitalu. Choć jak wiemy, lepiej unikać szpitali jak ognia – na całym świecie. Ale ważne jest, że mamy świadomość że doskonała hiszpańska służba zdrowia jest na wyciągnięcie ręki.

Dziecko z ojcem na plaży

Wasze dzieci można zapisać do międzynarodowych szkół w Andaluzji, których jest kilkanaście, rozsianych po całym wybrzeżu Costa del Sol w Hiszpanii. Są szkoły angielskie, niemieckie i międzynarodowe o różnych specjalizacjach i profilach nauczania. To też ważny powód dla którego ludzie kupują nieruchomości na Costa del Sol.

KLASYCZNE MIASTA ANDALUZJI

Malaga została mianowana miastem przyszłości. Niedawno otworzono “Muelle Uno” z mnóstwem restauracji, barów, knajpek i sklepów w nadmorskiej części miasta. Warto wybrać się do “Centre Pompidou” – niedawno odrestaurowanego. Nie wspominając o klasycznej wycieczce po Maladze z Muzeum Picassa, zamkiem, katedrą w Maladze i restauracji “El Pimpi” w Maladze.
Zobacz co zwiedzić w Maladze na jednodniowej wycieczce z Costa del Sol.

2h jazdy samochodem doprowadzą Cię do wspaniałych klasycznych miast Andaluzji: Grenada, Sewilla i Cordoba. Każdemu z nich należy poświęcić parę dobrych dni na solidne zwiedzanie.
Nie zapominajmy o zabytkowej Rondzie – kolebki corridy, lub o majestatycznym Kadyksie.
W końcu skusi Was Portugalia i pobliskie wybrzeże Algarve. A do Lizbony dojedzie się w zaledwie 6h samochodem, bez przekraczania limitów prędkości na autostradach.
A na końcu wycieczka do Maroko. Z portu w Algeciras codziennie kursuje prom do Tangeru i do Ceuty – hiszpańskiej enklawy w Afryce.
Oczywiście zostaje angielski Gibraltar, gdzie z pewnością pojedziecie po trochę tańsze papierosy i perfumy.

AUTENTYCZNA KULTURA ANDALUZJI

Kolejnym ważnym powodem dlaczego warto kupić nieruchomość na Costa del Sol jest wspaniała i autentyczna kultura Andaluzji.
Niepowtarzalna i tak przemawiająca do naszego serca. Lokalni mieszkańcy kultywują, szanują i podtrzymują lokalne tradycje. W tym sławne hiszpańskie fiesty i festiwale. Jak np. Wielkanoc w Maladze i w każdym mieście na Costa del Sol.

W każdym miasteczku tutaj zobaczysz pochody i procesje w Semana Santa. A każda fiesta czy to lokalna czy państwowa – doświadczysz pozamykanych sklepów i instytucji państwowych, jak urzędy czy banki. Trzeba poczekać jak miną święta.
Takie fiesty jak Virgen de la Carmen, San Juan – tego po prostu trzeba doświadczyć w Hiszpanii.

PIĘKNA NATURA

Nie tylko plaże Costa del Sol są piękne. Trzeba pojechać parę kilometrów w głąb Andaluzji, aby zobaczyć jak piękny to region Hiszpanii. Koniecznie trzeba odwiedzić Sierra de Mijas i samo miasteczko Mijas z osiołkami dla turystów i ze sławną grotą.
Także Sierra de las Nieves – warto zaplanować sobie weekendowy treking w górach. Trzeba odwiedzić jezioro El Chorro w pobliżu Benahavis. A w Cieśninie Gibraltarskiej pojawiają się delfiny i wieloryby.

COSTA DEL GOLF

Wybrzeże Costa del Sol znane jest także pod nazwą Costa del Golf – nie przypadkowo. To największa koncentracja pól golfowych w Europie. I szczególnie w miesiącach zimowych – latem jest za ciepło – zobaczycie tutaj golfistów z całej Europy i czasami świata. Profesjonalistów i amatorów.
Pole golfowe Valderama koło Sotogrande znane jest chyba wszystkim miłośnikom golfa, a graczom golfa przede wszystkim.
Costa del Sol w sumie ma 50 pól golfowych do zaoferowania amatorem tego – już nie elitarnego – sportu.
Zobacz moje top 5 pól golfowych Costa del Sol w Hiszpanii.

Costa del Golf

Costa del Golf

Nie tylko golf, bo na Costa del Sol można pływać kajakiem, jeździć konno, można wypożyczyć rower, można chodzić po górach całymi dniami. Można uprawiać kite surfing w Tarifie, można spróbować paraglidingu na plaży w Torremolinos.
Jednym słowem cieszyć się każdym dniem z życia jakie nam pozostało …. na maksimum ….

WYBIERZ COSTA DEL SOL

To naprawdę jeszcze nie wszystko co Costa del Sol i Andaluzja ma do zaoferowania osobom które planują zakup nieruchomości na Costa del Sol. Artykuł byłby o wiele dłuższy. Ważne jest abyście przyjechali na miejsce i zdecydowali się na Costa del Sol. To naprawdę jedna z najlepszych lokalizacji na inwestycje w nieruchomości nie tylko w Hiszpanii, ale w całej Europie z pewnością. A może i na świecie. W końcu jesteśmy w Hiszpanii …

A teraz kiedy jesteś już gotów na zakup nieruchomości na Costa del Sol, czas na przeglądanie aktualnych ofert nieruchomości z Costa del Sol.
Mówi Wam to Home Marbella – Wasz guru od luksusowych nieruchomości w Hiszpanii.

KUPUJESZ LUB SPRZEDAJESZ?
Skontaktuj się ze mną. Spełnij swoje marzenia i odkryj co Andaluzja i Marbella ma do zaoferowania z ekskluzywnego rynku nieruchomości. Dom, willa lub apartament z widokiem na morze. Dobre, solidne inwestycje na Costa del Sol.

Slider