Kupno

NIERUCHOMOŚCI COSTA DEL SOL ZAKUP

Zakup nieruchomości w Hiszpanii jak przebiega i na co zwrócić uwagę. Praktyczne informacje o zakupie nieruchomości w Hiszpanii. Jak kupić nieruchomość na Costa del Sol w Hiszpanii. Przewodnik kupującego i informator jak kupić nieruchomość w hiszpańskiej Andaluzji. Dom, willę lub apartament. Zarówno z rynku wtórnego jak i oferty deweloperskie.
Zarówno jeżeli jesteś prywatnym inwestorem, zainteresowanym po raz pierwszy zakupem nieruchomości zagranicznej w Hiszpanii. Jak i doświadczonym kupującym, posiadającym duże portfolio nieruchomości zagranicznych. Jesteś w dobrych rękach. Cieszymy się że trafiłeś do naszej agencji nieruchomości na Costa del Sol. Kupno nieruchomości Costa del Sol? Z nami to łatwe.

PROCES ZAKUPU NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

Ale ważne jest abyście poznali dokładny przebieg i procedurę całego zakupu nieruchomości w Hiszpanii. W końcu cały proces zakupu dzieje się w innym kraju i prowadzony jest w innym języku, mimo naszej asysty i wsparcia dla Was w całym procesie zakupu domu w Hiszpanii.

Kliknij po najnowsze oferty nieruchomości na Costa del Sol

Proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii jest stosunkowo prosty, ale warto mieć świadomość, iż wpadając w ręce niedoświadczonej agencji, kiepskiego biura nieruchomości lub sprzedawcy amatora, można napytać sobie sporo problemów podczas zakupu domu lub apartamentu w Marbella. I nie tylko tutaj. Dlatego warto skorzystać z naszych serwisów i naszego 20 letniego doświadczenia w Hiszpanii.
Miej pewność że masz do czynienia z solidnym biurem nieruchomości na Costa del Sol.

JAK KUPIĆ NIERUCHOMOŚĆ W MARBELLA

Dlaczego warto inwestować w Marbella i okolicach Costa del Sol? Marbella to niewątpliwie jedna z najlepszych lokalizacji na zakup zagranicznej nieruchomości. A nieruchomości w Hiszpanii zawsze są na czele rankingów dla inwestorów w nieruchomości zagraniczne.
Marbella i Costa del Sol to jedno z najbardziej prestiżowych miejsc w Europie i na świecie, na posiadanie zagranicznej nieruchomości. Szczególnie dla nas Polaków. Fantastyczna pogoda i łagodny klimat przez cały rok, wysoka jakość życia, doskonała infrastruktura mieszkaniowa i drogowa. Dobra służba zdrowia, doskonała komunikacja: Hiszpania – Polska.

Odebranie kluczy od nieruchomości w Hiszpanii po zakupie

Odebranie kluczy od nieruchomości w Hiszpanii po zakupie

Bezpośrednie loty z wielu miast Polski do Malagi. Doskonałe pola golfowe no i oczywiście prestiż posiadania nieruchomości w Marbella – to wszystko składa się na to, że po prostu warto tu być i kupić tutaj willę, dom lub apartament wakacyjny w Hiszpanii.

A może zdecydujesz się na zakup działki w Andaluzji i rozpoczniesz budowę domu na Costa del Sol. Zarówno jeżeli planujesz tutaj zamieszkać na stałe, czy też tylko zainwestować w dom wakacyjny w Hiszpanii – jesteśmy dla ciebie żeby Ci pomóc w zakupie nieruchomości, przeprowadzce do Andaluzji i osiedleniu się w południowej Hiszpanii.
 A może już myślisz o emeryturze, zamknięciu pewnego etapu życia zawodowego i zakupie nieruchomości na emeryturę w ciepłych krajach. Marbella i Costa del Sol to najlepsze miejsce na zamieszkanie w Europie. To jedno z najlepszych miejsc na inwestycję w całej Hiszpanii.

Znamy doskonale okolicę i najlepsze lokalizacje na wybrzeżu Costa del Sol w Hiszpanii na zakup nieruchomości.  Więc doradzimy Wam gdzie najlepiej kupić i w co zainwestować w Andaluzji.

W MOIM SERWISIE ZAWIERAJĄ SIĘ NASTĘPUJĄCE ELEMENTY

 •  pierwsza rozmowa/konsultacja i wysłuchanie Waszych potrzeb co do nieruchomości w Hiszpanii
 •  selekcja/wybranie odpowiednich ofert nieruchomości dopasowanych do Waszego budżetu i potrzeb
 •  Home Marbella współpracuje z setkami agencji i biur nieruchomości na Costa del Sol, oraz deweloperami w regionie, także przedstawiona oferta obejmie szerokie spektrum nieruchomości o Twoich wymaganiach
 • wspólne oglądanie nieruchomości
 • złożenie oferty
 • negocjacja ceny
 • wpłata rezerwacji/zadatku na nieruchomość
 • ewentualne staranie się o kredyt hipoteczny w lokalnym banku
 • wyrobienie numeru N.I.E. (Número de Identidad de Extranjero)
 • podpisanie aktu własności nieruchomości u notariusza
 • odbiór kluczy

PROCES ZAKUPU NIERUCHOMOŚCI NA COSTA DEL SOL

Zakup nieruchomości w Marbella z naszą agencją jest bardzo prosty i chcemy Cię zapewnić iż kupując z Home Marbella masz 100% pewności że cały proces zakupu będzie przeprowadzony bezpiecznie i profesjonalnie. Od momentu złożenia rezerwacji na nieruchomość, po moment podpisania aktu własności nieruchomości u notariusza i odebranie kluczy do nowego domu w Hiszpanii.
Zobacz dlaczego Costa del Sol jest najlepsza na zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Przez cały proces zakupu nieruchomości towarzyszy nam lokalny prawnik, wyspecjalizowany w obsłudze klientów z zagranicy.
Cały proces zakupu nieruchomości w Marbella składa się z trzech prostych etapów:

WPŁATA ZADATKU I PODPISANIE UMOWY WSTĘPNEJ

Sprzedający i kupujący podpisują prosty kontrakt zakupu nieruchomości i kupujący wpłaca zadatek w wysokości 6.000€ (w przypadku ofert od dewelopera może to być inna kwota w zależności jak jest skonstruowany kontrakt na zakup).
 Podpisany kontrakt wycofuje nieruchomość z rynku i nieruchomość zostaje zarezerwowana na nazwisko kupującego/kupujących.

W tym samym czasie nasz prawnik sprawdza daną nieruchomość pod względem prawnym. Prawnik także przygotowuje właściwy kontrakt zakupu z określoną datą na finalizację zakupu.
 Zwykle jest to okres do 2 miesięcy od momentu podpisania umowy wstępnej. W przypadku ofert deweloperskich zwykle trwa to dłużej.

PODPISANIE UMOWY

Gdy prawnik potwierdzi iż wszystkie prawne aspekty nieruchomości są w porządku w następnym kroku podpisuje się umową zakupu nieruchomości pomiędzy sprzedającym a kupującym. W przypadku wykrycia nieprawidłowości kupujący ma prawo do odzyskania wpłaconego zadatku i ma prawo wycofać się z zakupu nieruchomości.

Jeżeli wszystko jest w porządku, kolejnym krokiem jest wpłata 10% ceny nieruchomości przez kupującego. Umowa jest wiążąca dla obydwu stron i jeżeli kupujący wycofa się – traci depozyt.

PODPISANIE AKTU WŁASNOŚCI NIERUCHOMOŚCI

Realizacja zakupu nieruchomości w Hiszpanii odbywa się u notariusza, gdzie podpisywany jest akt własności nieruchomości czyli „Escritura Publica”. Akt podpisywany jest przez obydwie strony. Sprzedającego i kupującego. Nieruchomość zostaje zapłacona, a kupujący przejmuje mienie na własność.

Nasz prawnik składa podpisany akt własności w rejestrze nieruchomości (odpowiednik polskiego Wydziału Ksiąg Wieczystych, hiszp: „Registro”). W tym momencie stajesz się pełnoprawnym właścicielem nieruchomości w Hiszpanii.

Kalkulacja kosztów zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Kalkulacja kosztów zakupu nieruchomości w Hiszpanii

KOSZTY ZAKUPU NIERUCHOMOŚCI NA COSTA DEL SOL

10% podatku (hiszp. IVA) + 3% jeżeli potrzebujesz kredytowania hipotecznego.
Całkowity koszt zakupu nie powinien przekroczyć 13% ceny zakupu nieruchomości wraz z wszelkimi opłatami.

Koszty zakupu kształtują się w poniższy sposób

PODATEK OD PRZENIESIENIA

Na nieruchomości z drugiej ręki to 8% do kwoty 400.000€, 9% od kwoty zakupu w wysokości od 400.000€ do 700.000€ i 10% na nieruchomości w cenie powyżej 700.000€.

Za nieruchomości od dewelopera podatek wynosi 10% (IVA) + 1,5% opłaty skarbowej (stamp duty).
W przypadku działek budowlanych, lokali handlowych i garaży to 21% (IVA).

KOSZT OPŁAT NOTARIALNYCH I WPIS DO KSIĄG WIECZYSTYCH

Ustawowo: od 1% do 1,5%.

OPŁATY PRAWNICZE/ADWOKACKIE

Zazwyczaj 1% ceny zakupu (plus VAT hiszp. IVA w wysokości 21%)

KOSZTY KREDYTOWANIA HIPOTECZNEGO

Od 1% do 1,5% za przyznanie kredytu hipotecznego. 
Oprocentowanie na poziomie 2% do 2,5% (wiosna 2019)

Sprawdź także ważne i aktualne informacje o kosztach utrzymania nieruchomości w Hiszpanii


WYŚLIJ ZAPYTANIE

Administratorem danych osobowych jest: HOME MARBELLA


KUPUJESZ LUB SPRZEDAJESZ?
Skontaktuj się ze mną. Spełnij swoje marzenia i odkryj co Andaluzja i Marbella ma do zaoferowania z ekskluzywnego rynku nieruchomości. Dom, willa lub apartament z widokiem na morze. Dobre, solidne inwestycje na Costa del Sol.

Slider