Zakup nieruchomości w Hiszpanii

Jak kupić nieruchomość w Hiszpanii? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania związane z inwestycją w dom lub mieszkanie w Hiszpanii. Poznaj dokładne szczegóły zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Zakup domu lub mieszkania w Hiszpanii przedstawiamy poniżej krok po kroku. Dla początkujących inwestorów w Hiszpanii jak i dola tych którzy kupują 8 nieruchomość w Hiszpanii.
Poniżej przedstawiamy, jak przebiega w skrócie, proces zakupu nieruchomości w Hiszpanii poprzez agencję nieruchomości zagranicznych – HOME MARBELLA Real Estate Agency S.L – Centrum Nieruchomości w Hiszpanii. Zakup domu w Hiszpanii, zakup mieszkania w Hiszpanii, zakup działki, zakup ziemi, lokalu handlowego lub jakiejkolwiek innej nieruchomości na terenie Półwyspu Iberyjskiego i południowej Hiszpanii.

OD CZEGO ZACZĄĆ

Nie musicie kłopotać się transportem z lotniska na miejsce zakwaterowania w Hiszpanii. Odbierzemy Was, czyli naszych klientów z lotniska z lotniska w Malaga na Costa del Sol. Jeżeli nie chcesz rezerwować hotelu w Hiszpanii, oferujemy wysokiej klasy zakwaterowanie w naszych apartamentach na wynajem lub w lokalnym hotelu (specjalna zniżka dla naszych klientów). Zdobywamy dla Was kredyty hipoteczne w bankach hiszpańskich, wyrabiamy ekspresowo numery N.I.E. oraz robimy tłumaczenia polsko hiszpańskie – gromadzimy wszystkie niezbędne dokumenty, potrzebne do sfinalizowania zakupu nieruchomości w Hiszpanii. Zarezerwuj dzwoniąc lub pisząc do nam maila bezpłatny odbiór z lotniska w Maladze w Hiszpanii.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii

Zakup nieruchomości w Hiszpanii informacje

Nasza agencja nieruchomości „załatwia” wszelkie formalności związane z zakupem domu lub mieszkania w Hiszpanii na Costa del Sol od A do Z. Oferujemy także fachową pomoc w uzyskaniu kredytowania hipotecznego w banku hiszpańskim na miejscu w Hiszpanii. Wszystko wyrabiamy na miejscu w Hiszpanii, bez pośredników i bez udziału biur pośredniczących na terenie Polski lub w innych krajach.

PROCES ZAKUPU NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

 • Wizyta rekonesansowa w Hiszpanii
 • Bezpłatny odbiór z lotniska w Maladze na Costa del Sol (Hiszpania)
 • Zakwaterowanie w apartamencie lub hotelu na czas rekonesansu
 • Intensywne oglądanie przygotowanych ofert nieruchomości
 • Rezerwacja (ewentualna wpłata zaliczki) na zakup nieruchomości w Hiszpanii
 • Potrzebne dokumenty do zakupu nieruchomości w Hiszpanii
 • Kredyt hipoteczny w banku hiszpańskim (jeżeli zachodzi taka potrzeba)
 • Podpisanie aktu własności nieruchomości
 • Odebranie kluczy do nowego mieszkania lub domu
Zakup domu w Hiszpanii

Zakup domu w Hiszpanii

1. WIZYTA REKONESENSOWA W HISZPANII

Nasze biuro nieruchomości znajduje się w południowej Hiszpanii w miejscowości Marbella, około 50km od międzynarodowego lotniska w Malaga.
Pracujemy bez pośredników i agentów pośredniczących w Polsce i nie korzystamy z biur pośredniczących na terenie Polski, dlatego ceny naszych nieruchomości są najbardziej konkurencyjne na rynku. A co najważniejsze dla Was, codziennie docierają do nas nowe oferty sprzedaży z lokalnego rynku na Costa del Sol. Trzymamy „rękę na pulsie” i mamy okazje sprzedaży domów i mieszkań z ostatniej chwili w Hiszpanii.

W naszym biurze nieruchomości codziennie znajdziesz „świeże” oferty sprzedaży i wynajmu z Hiszpanii. Zapraszamy do przejrzenia naszych ofert sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii on-line. Naszą specjalizacją są wybrzeża południa Hiszpanii na Costa del Sol – zarówno część północna i południowa, oraz nieruchomości na Costa de la Luz. Jeżeli pragniesz zainwestować w kupno mieszkania lub domu w Hiszpanii, konieczne będzie przybycie na miejsce i rekonesans po okolicy. Internetowe przeglądanie i porównywanie polskich i zagranicznych portali nieruchomościowych nie wystarczy – wierzcie nam.

Trzeba mieć pełną i 100% świadomość, iż to jest właściwe miejsce, na zakup swego wymarzonego domu w Hiszpanii, apartamentu lub zagranicznej posiadłości w Hiszpanii. Sugerujemy Państwu, bardzo mocno, taką wizytę, poza sezonem letnim i wakacyjnym (szczególnie miesiąc sierpień). Powód ? Bardzo wysokie temperatury panujące na południu Hiszpanii, ogromny tłok, duża część nieruchomości w Hiszpanii jest wynajęta na wakacje. Niektóre instytucje w Hiszpanii, jak urzędy notarialne, oraz niektóre banki, również mają wakacje i są po prostu zamknięte. Nie „załatwimy” wszystkich spraw w sierpniu w Hiszpanii! Również pobyt w Hiszpanii, w okresie wakacyjnym, jest bardziej kosztowny i męczący, jeżeli myślisz o zakupie i poszukiwaniu nieruchomości za granicą w tym czasie.

Jak najlepiej dojechać na Costa del Sol w Hiszpanii

Szukaj tanich lotów do Malagi z Polski i innych krajów Unii Europejskiej. W chwili obecnej, z Polski, jest bardzo łatwy, wygodny, tani, oraz bezpośredni transport do Malagi na Costa del Sol. Czyli tanie loty linii lotniczych Ryanair. To najpopularniejsza opcja transportu do Andaluzji.
Ceny lotów do Malagi zaczynają się już od 180 zł (przynajmniej teoretycznie…). Tanie linie lotnicze uruchomiły kilka nowych, bezpośrednich połączeń lotniczych z Polski do Malagi w Hiszpanii. Warto sprawdzić.
Z Warszawy, kilka razy w tygodniu kursują linie Norwegian do Malagi, natomiast z Wrocławia, Gdańska, z Krakowa i Poznania, irlandzkie linie lotnicze Ryanair, posiadają bardzo tanie loty do Malagi.

Aktualne tanie linie lotnicze do Hiszpanii, sprawdź na stronie Ryanair (ta linia lotnicza to najtańsze opcje dotarcia do Hiszpanii z Polski). Można także dolecieć tanio do Hiszpanii z Wielkiej Brytanii (lotniska w Londynie) i z Irlandii. Także z Niemiec jest dużo tanich lotów do Alicante
Na Costa Blanca i na Costa del Sol stosunkowo łatwo, również można dotrzeć własnym samochodem. To około 2500 – 3000 tys. kilometrów. UWAGA. Nowe połączenia Ryanair: Kraków-Alicante, Poznań-Alicante i Katowice-Alicante, ceny lotów od 200 PLN.

Są także tanie loty z Polski do Almeria, do Granady, albo ewentualnie loty do Sewilli w Andaluzji. Warto porównać wszystkie te lotniska w Hiszpanii i wybrać najkorzystniejszą dla nas opcję lotu do Hiszpanii. Pamiętaj jednak, że nieruchomości będziesz szukał/a na wybrzeżu Costa del Sol, więc dojazd wynajętym samochodem z dalej położonego lotniska w Hiszpanii, może być uciążliwy, szczególnie w miesiącach letnich jak lipiec i sierpień. Ale wybór transportu do Hiszpanii należy do Ciebie!

Wybrzeża Hiszpanii

Wybrzeża Hiszpanii

Kilka praktycznych rad jak najlepiej wykorzystać wyjazd rekonesansowy i oglądanie nieruchomości w Hiszpanii

Ważne: Prosimy być szczerym i otwartym podczas oglądania nieruchomości, zarówno gdy szukasz czegoś za 300.000€, za 800.000.€ lub za 5mln€ czy 10mln€. Powiedz nam bez skrępowania o swoim budżecie, jaki chcesz przeznaczyć na nieruchomość w Hiszpanii. Podczas oglądania nieruchomości wyrażaj jasno swoje opinie na jej temat. Łatwiej będzie nam współpracować i znaleźć dla Was wymarzony dom lub mieszkanie,.

Dostosowując się do Waszych wskazówek i merytorycznych uwag, odpowiednio dobierzemy lub skorygujemy naszą ofertę, abyśmy nie marnowali czasu, pokazując nieodpowiednie nieruchomości. Jeżeli znajdziemy odpowiednią nieruchomość i myślimy o jej zakupie i złożeniu oferty, zawsze należy wrócić i obejrzeć ją ponownie. Czasami dostrzeżemy rzeczy, których nie zauważyliśmy za pierwszym razem. No i najważniejsze: lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja. Warto przygotować sobie listę pytań na kartce, aby nie zapomnieć ich zadać podczas oglądania nieruchomości naszej agentce lub agentowi.

2. OFERUJEMY BEZPŁATNY ODBIÓR Z LOTNISKA W MALADZE W HISZPANII

Na lotnisku w Maladze na Costa del Sol, będzie czekał na Państwa jeden z pracowników/agentów HOME MARBELLA (bardzo sympatyczny Pan lub Pani), który odbierze Państwa z lotniska i zakwateruje w apartamencie, domu, willi lub dowiezie do wyznaczonego hotelu. W tej chwili nowe lotnisko w Maladze jest już udostępnione dla podróżnych. Zarezerwuj teraz bezpłatny odbiór z lotniska w Maladze przez HOME MARBELLA. Lub zarezerwuj samochód na lotnisku w Maladze na czas pobytu i poszukiwania nieruchomości w naszym regionie. Zapytaj nas o wynajem samochodu w Alicante lub Malaga. Dojazd z lotniska do naszych apartamentów zajmuje około 45min. do 1h. jazdy samochodem.

Samochód w Hiszpanii

Samochód w Hiszpanii

3. ZAKWATEROWANIE W HISZPANII NA CZAS OGLĄDANIA NIERUCHOMOŚCI

W biurze nieruchomości HOME MARBELLA zajmujemy się aktywnie wynajmem apartamentów, domów i willi w Hiszpanii. Głównie nieruchomości od polskich właścicieli nieruchomości, którzy kupili dom lub mieszkanie za naszym pośrednictwem. W związku z tym oferujemy możliwość skorzystania z naszej bazy noclegowej w Hiszpanii na Costa del Sol wynajmy, co może być bardzo pomocne przy wizycie, ponieważ nie muszą Państwo szukać zakwaterowania, lub rezerwować hotelu na własną rękę.

Ceny pobytu w najtańszym apartamencie w naszej ofercie, zaczynają się już od 90€ za dobę.
Oferujemy także zakwaterowanie w hotelu, w pobliżu naszego biura w Andaluzji w specjalnej cenie dla klientów HOME MARBELLA od 90€ za dwie osoby, za dobę w hotelu ze śniadaniem w okolicach Malaga – Marbella – Estepona.
Zobacz plan wizyty w Hiszpanii i zamów wizytę rekonesansową i oglądanie nieruchomości w Hiszpanii.

4. OGLĄDANIE NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

Najważniejsza część wizyty i Twojego pobytu w Hiszpanii na Costa del Sol. To kluczowa część procesu zakupu nieruchomości. Ambicją biura HOME MARBELLA jest pokazać minimum od 5 do 10 nieruchomości dziennie. Często bywa to kilka więcej ofert – pokazujemy czasami nawet do 12-15 nieruchomości. Dobrze byłoby, aby Państwo, przed przyjazdem do Hiszpanii, kontaktując się z naszym biurem telefonicznie lub mailowo, wstępnie określili następujące parametry poszukiwanej nieruchomości:

 • swój orientacyjny budżet przeznaczony na nieruchomość w Hiszpanii
 • przybliżoną lokalizację nieruchomości czy dom/mieszkanie ma być blisko plaży, w centrum miasta, blisko pola golfowego, czy ma to być tzw. spokojna okolica z dala od zgiełku
 • czy ma to być nieruchomość jako typowa inwestycja, dom na permanentny pobyt w Hiszpanii, mieszkanie na emeryturę, czy kupno i inwestycja nieruchomości „pod wynajem” z możliwością generowania przychodów z wynajmu
  Znając, choć w przybliżeniu, powyższe Państwa preferencje, będziemy w stanie wstępnie przygotować wachlarz nieruchomości do pokazania, podczas wizyty rekonesansowej w Hiszpanii. Przypominamy, iż w naszej ofercie mamy domy, wille, bungalowy i apartamenty w cenach od 200.000 euro do 60.000.000 euro i więcej. Wybór jest ogromny, w związku z tym, nasi pracownicy zawsze muszą się dobrze przygotować na Państwa przyjazd.

Organizacja pobytu i sprawne oglądanie nieruchomości

Ty chcesz zobaczyć jak najwięcej nieruchomości, a my chcemy sprzedać nieruchomość. To jasne. Więc musimy współpracować. Uprzejmie prosimy podczas pobytu w Hiszpanii o zachowanie dyscypliny i punktualność. Część przygotowanych ofert nieruchomości dla Państwa jest wcześniej dokładnie umówiona z deweloperami, właścicielami nieruchomości, współpracującymi agencjami, innymi agentami sprzedającymi, etc.
Aby zobaczyć jak najwięcej nieruchomości i wybrać tę odpowiednią w HOME MARBELLA staramy się o sprawną organizację pobytu na miejscu i umożliwienie Państwu zobaczenia, maksymalnej ilości aktualnych ofert nieruchomości na hiszpańskim rynku. Jeżeli zdecydują się Państwo na zakup, mamy także czas na podpisanie umowy wstępnej i zgromadzenie potrzebnych dokumentów niezbędnych do finalizacji zakupu posesji. Także na odwiedzenie banku i założenie konta bankowego dla Was. Niezbędnego do sfinalizowania zakupu nieruchomości w Hiszpanii.

Dom w Hiszpanii na sprzedaż

Dom w Hiszpanii na sprzedaż

5. REZERWACJA NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

W przypadku znalezienia swojego wymarzonego mieszkania lub domu, gdy po prostu już wiemy iż to jest „właśnie to” czego szukaliśmy, przyjętą praktyką w Hiszpanii przez wszystkie biura i agencje nieruchomości, co za tym idzie, również biuro nieruchomości HOME MARBELLA, jest wpłata rezerwacyjna w wysokości od 6.000 do 9.000 Euro i sporządzenie wstępnej umowy kupna-sprzedaży nieruchomości. Zabezpiecza to nas przed tym, iż nikt po nas, oglądający nieruchomość, już jej nie kupi, a my mamy czas na spokojne przygotowanie wszelkich dokumentów i formalności związanych z zakupem posesji.

Na oglądanie nieruchomości w Hiszpanii, podczas wizyty rekonesansowej, prosimy o przywiezienie ze sobą paszportów. Dowód osobisty nie wystarczy do wszystkich formalności. Mimo, iż możemy podróżować po EUnii Europejskiej bez paszportu, do wszelkiego rodzaju umów, podpisywania dokumentów, umów wstępnych, otwarcia konta w banku hiszpańskim, wyrobienia numerów N.I.E. itp. niezbędny jest ważny paszport. Prosimy o tym pamiętać, podczas wizyty i poszukiwania nieruchomości w Hiszpanii. Bez względu czy posiadasz paszport polski, paszport angielski, niemiecki, holenderski, kanadyjski lub paszport amerykański.

6. GROMADZENIE POTRZEBNYCH DOKUMENTÓW DO ZAKUPU NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

Do zakupu domu, willi lub mieszkania w Hiszpanii będą potrzebne następujące dokumenty:

 • paszport
 • kopia paszportu
 • numer NIE* (numero de identificacion de estranjero)
 • otwarcie konta w hiszpańskim banku

* Numer N.I.E. jest to Numer Identyfikacyjny Obcokrajowca. Jest to numer nadawany obywatelom innych krajów, zamierzających kupić nieruchomość w Hiszpanii. Także, podjąć pracę, kupić samochód, otworzyć własny biznes w Hiszpanii, itp. Numer ten można otrzymać na posterunku policji w Hiszpanii (Policia Nacional), po złożeniu wypełnionego wniosku, po około 4 do 10 dni w zależności od regionu Hiszpanii. Numer N.I.E. jest bardzo ważny i podobny jest do naszego polskiego NIP-u.

Biuro nieruchomości HOME MARBELLA, pomoże również w zdobyciu tego dokumentu dla Państwa. Załatwiamy wszelkie formalności związane z uzyskaniem numeru N.I.E. w przeciągu kilku dni.
Więcej informacji o aspektach prawnych dotyczących nabywania nieruchomości w Hiszpanii, dodatkowych kosztach, podatkach, opłatach, itp. znajdziesz na naszej stronie w dziale Informator o nieruchomościach w Hiszpanii czyli nasz krótki przewodnik, kupującego nieruchomość w Hiszpanii.

Wyrobienie numeru NIE w Hiszpanii

Wyrobienie numeru NIE w Hiszpanii

7. KREDYT HIPOTECZNY NA NIERUCHOMOŚĆ W HISZPANII

W przypadku wielu klientów, zachodzi potrzeba zaciągnięcia kredytu hipotecznego w hiszpańskim banku. Na „dzień dzisiejszy” banki w Polsce, nie udzielają kredytów hipotecznych na zagraniczne nieruchomości, zlokalizowane poza granicami Polski. Wyjątkiem jest pożyczka hipoteczna, której zabezpieczeniem jest nieruchomość w Polsce.
Chcąc posiłkować się kredytem hipotecznym, należy zaciągnąć go na terenie Hiszpanii, na zasadach panujących w hiszpańskich bankach. Jeżeli mieszkasz w Wielkiej Brytanii, w Holandii, w Niemczech lub Irlandii i tam pracujesz lub prowadzisz biznes, niektóre brytyjskie i irlandzkie banki udzielają kredytów na nieruchomość w Hiszpanii. Skonsultuj się z nami w tej kwestii. Doradzimy najlepszą opcję finansowania nieruchomości dla Ciebie.
Sprawdź więcej informacji w rozdziale jak uzyskać kredyt hipoteczny w Hiszpanii na zakup nieruchomości przez obcokrajowca.

Agencja HOME MARBELLA specjalizuje się w uzyskiwaniu kredytowania hipotecznego na dom lub mieszkanie w Hiszpanii dla obywateli polskich, kupujących nieruchomość w Hiszpanii. W tej chwili (wiosna 2023) hiszpańskie banki, oferują finansowanie nieruchomosci do 70%, 60%, 50% (zależy od rodzaju nieruchomości) wartości domu i odpowiednio hipoteki na 10, 15, 25 i 30 lat.
Mamy też oferty z finansowaniem hipotecznym do 100% wartości nieruchomości (zadzwoń i zapytaj nas, ponieważ to zmienia się często).
UWAGA WAŻNE! Aktualne warunki finansowania hipotecznego w Hiszpanii, zmieniają się z miesiąca na miesiąc w obecnej sytuacji ekonomicznej. Aktualne informacje podajemy do informacji NASZYCH KLIENTÓW W NASZYM BIURZE W HISZPANII.
Warto sprawdzić aktualne informacje z Hiszpanii w zakładce aktualności z hiszpańskiego rynku nieruchomości na naszej stronie.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych waha się w zależności od banku i również podlega negocjacji (do omówienia z nami, na miejscu). Warunek: zaciągający kredyt nie może przekroczyć 75 roku życia przy spłacie ostatniej raty (to również do omówienia z nami). Dokumenty, potrzebne do starania się o kredyt hipoteczny w Hiszpanii to:

Dla obywateli polskich mieszkających w Polsce

Dla obywateli polskich pracujących lub prowadzących działalność gospodarczą w Polsce lub Unii Europejskiej, wymagane są następujące dokumenty:

 • paszport i kopia paszportu
 • udokumentowane dochody za ostatnie 6 miesięcy, lub w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, ostatnie oświadczenie podatkowe
 • PIT
 • wyciągi z konta za ostatnie 3 miesiące
 • numer N.I.E. (jak powyżej)
 • czasami wymagany jest BIK (Biuro Informacji Kredytowej) z Polski (nie wszystkie banki w Hiszpanii wymagają tego dokumentu). Do omówienia z nami na miejscu.
Banki w Hiszpanii

Banki w Hiszpanii

Dla obywateli polskich mieszkających w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech i innych krajach Unii Europejskiej

Dla obywateli polskich pracujących lub prowadzących działalność gospodarczą w Wielkiej Brytanii i Irlandii wymagane są następujące dokumenty:

 • paszport i kopia paszportu
 • wyciąg z konta angielskiego lub konta irlandzkiego za ostatnie 3 miesiące (bank statements)
 • ostatnie 3 payslips
 • angielski P60 lub Tax Return credit report z Experian lub Equifax z Wielkiej Brytanii (Anglii) lub ICB dla pracujących w Irlandii
 • hiszpański numer N.I.E. (czytaj jak wyrobić powyżej)

Podobnie dla Polaków mieszkających i pracujących w Szwecji, Niemczech, Belgii, Holandii, Danii, Holandii i Norwegii. Także dla obywateli polskich uzyskujących emeryturę lub rentę ze Szwecji, Norwegii, Stanów Zjednoczonych i emeryturę z Kanady. Nasze biuro nieruchomości, przeprowadzi Państwa, od początku do końca, przez proces zdobycia kredytu hipotecznego na wymarzony dom lub apartament w Hiszpanii. Pomożemy i doradzimy w „trudnych przypadkach”. Dzięki naszym długoletnim i świetnym kontaktom w lokalnych bankach, 90% hipotek dla obywateli Polski „załatwianych” przez HOME MARBELLA, ma wynik pozytywny.

8. PODPISANIE AKTU WŁASNOŚCI NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

Według hiszpańskiego Kodeksu Cywilnego i prawa hiszpańskiego, umowa pisemna kupna-sprzedaży ma postać aktu notarialnego, zawartego u notariusza w języku hiszpańskim. Osoba z obywatelstwem polskim nabywająca nieruchomość w Hiszpanii, ma prawo przyprowadzić tłumacza przysięgłego, aby był obecny w czasie podpisywania aktu notarialnego. Dla naszych klientów bezpłatnie tłumaczymy akt notarialny przed podpisaniem u notariusza. Tekst i treść aktu notarialnego również można przetłumaczyć u dowolnego tłumacza przysięgłego w Polsce lub na terenie Hiszpanii.

Proces przygotowania samego aktu notarialnego, odbywa się w momencie wizyty u notariusza, tuż przed podpisaniem aktu notarialnego. Jest to ogólnie przyjęta norma w całej Hiszpanii. Nie ma możliwości uzyskania kopii wzoru aktu notarialnego, przed jego podpisaniem. Niemniej jednak, przed podpisaniem samego aktu notarialnego, dokument jest wcześniej, bardzo dokładnie tłumaczony dla naszych klientów, przez naszego tłumacza i w obecności naszej prawniczki.

Notariusz w Hiszpanii akt własności nieruchomości

Podpisanie aktu własności nieruchomości w Hiszpanii

W Hiszpanii Księga Wieczysta (Libro Hipotecario), jest instytucją prawną, przez którą, realizuje się jawność posiadania (własności i praw rzeczowych). W Hiszpanii normami prawnymi regulującymi funkcjonowanie systemu rejestrowego i hipotecznego są: Ustawa o Hipotekach z dnia 08.02.1946r i regulamin Hipotek podpisanym w dniu 14.02.1947r z późniejszymi poprawkami, oraz Kodeks Cywilny prawa hiszpańskiego.

Hiszpański system Księgi Wieczystej łączy w sobie elementy dwóch systemów: niemieckiego i francuskiego. Reasumując: funkcjonowanie księgi wieczystej w praktyce nie różni się od funkcjonowania Polskich Ksiąg Wieczystych (nadzorowanych w Polsce przez Sędziów Sekcji Ksiąg Wieczystych). Przed zakupem nieruchomości jej obecny stan prawny koniecznie należy sprawdzić w rejestrze czyli „wyciągnąć” tzw. „Nota simple” – dokument określający aktualny stan danej nieruchomości. Robi to nasz prawnik. Tak jak opisane powyżej, sam moment podpisania Aktu Własności Nieruchomości nie różni się wiele od procedury w Polsce.

HOME MARBELLA będzie asystowała Państwu w tym końcowym, najważniejszym etapie kupna nieruchomości w Hiszpanii i również po transakcji zakupu domu lub mieszkania. Kiedy potrzebne będzie przepisanie mediów na nowego właściciela nieruchomości (liczniki energii elektrycznej, liczniki na wodę, opłaty związane z utrzymaniem nieruchomości – comunidad – roczne podatki od nieruchomości tzw. podatek I.B.I) Więcej informacji o procesie zakupu nieruchomości w Hiszpanii w innych rozdziałach na naszej stronie internetowej.

9. ODBIÓR KLUCZY DO NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

Witamy w nowym domu w Hiszpanii! To chyba najradośniejsza część procesu kupna nieruchomości. Odebranie kluczy od nowego domu lub mieszkania w Hiszpanii! Ale nie koniec na tym. Po przekazaniu kluczy u notariusza, wspólnie udajemy się z naszym klientem na inspekcję nieruchomości. W przypadku gdy jest to nieruchomość deweloperska, jest czas na wyszukanie usterek, defektów umeblowania, defektów podłogi, ścian, sufitów, glazury i innych elementów nieruchomości. Wspólnie zgłaszamy znalezione usterki do dewelopera i ustalamy czas usunięcia usterek w nieruchomości.

Naszym klientom także pomagamy i doradzamy gdzie najkorzystniej kupić meble do nowej posesji w Hiszpanii, AGD, wyposażenie lub dekoracje do nowego mieszkania lub domu.
Po tym czas zacząć nowe życie w Hiszpanii, oraz rozpocząć pierwsze lekcje hiszpańskiego i powiedzieć sobie w końcu: Bienvenido en Espana!