Ceny nieruchomości w Marbella marzec 2019
17.04.2019

Ceny nieruchomości w Marbella. Cena za metra kwadratowy w Marbella w marcu 2019 wynosiła 2.504€/m².
To średnia cena za metr kwadratowy nieruchomości z rynku wtórnego w Marbella.

Był to spadek aż o 8,7% w stosunku do lutego 2019r. A ceny nieruchomości w Marbella spadły średnio o 7,4% w ostatnim kwartale.
Takie informacje prezentuje portal Hogaria.net wśród cen nieruchomości w innych lokalizacji wybrzeża Costa del Sol w Hiszpanii.

Luksusowe mieszkanie

ŚREDNIA CENA ZA METR

Jak pisałem poprzednio, różne źródła podają różne średnie ceny za metr kwadratowy nieruchomości w Hiszpanii. Nie są to jakieś “dramatyczne” różnice, ale … Każdy portal internetowy czy portal informacyjny posiada swoja bazę informacji (base de datos) i na jej podstawie podaje przybliżone cyfry o cenach nieruchomości w danej lokalizacji. Ale nawet na podstawie tych danych możemy – my jako obcokrajowcy – chociaż w przybliżeniu mieć orientację – ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Hiszpanii. To częste pytanie moich klientów i nie zawsze jest łatwo na nie odpowiedzieć jednym zdaniem czy w dwóch słowach.

W HISZPANII TROCHĘ INACZEJ

W Hiszpanii aż tak bardzo nie zwraca się uwagi na metraż nieruchomości z matematyczną dokładnością. Jak robimy to u nas w Polsce. Więcej uwagi poświęca się na ilość sypialni, ilość łazienek, wielkość tarasu, rodzaj widoku czy jakość części wspólnych.
Choć na akcie własności jest wszystko dokładnie wyszczególnione – dokładna powierzchnia twojej nowej nieruchomości w Hiszpanii.

RYNEK DEWELOPERSKI NA COSTA DEL SOL

Weźcie tez pod uwagę że tradycyjnie Costa del Sol jest jednym z najdroższych regionów Hiszpanii do zakupu nieruchomości. Prestiżowe lokalizacje mają swoją cenę. A nieruchomości od dewelopera na Costa del Sol zawsze cieszą się popularnością wśród kupujących. A ceny nieruchomości deweloperskich systematycznie drożeją od kilku lat. I nic na razie nie świadczy o tym, że trend ten wyhamuje w najbliższym czasie.