Malaga dobra na rozpoczęcie poszukiwań nieruchomości w Hiszpanii
09.02.2023

Malaga nieruchomości Hiszpania! Przylot do Malagi i rozpoczęcie poszukiwania nieruchomości właśnie od tego miasta w hiszpańskiej Andaluzji, to dobra opcja dla osób które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestycjami w nieruchomości zagraniczne w Europie. Tym bardziej że tanie loty z Polski do Hiszpanii coraz częściej odwiedzają Hiszpanię i Andaluzję. Wystarczy parę setek złotych i jesteś na południu Europy. Ale musicie pamiętać o jednej rzeczy. Malaga to stare, zabytkowe miasto z ciasnymi uliczkami, zatłoczonymi drogami i typami nieruchomości, które może nie wszystkim Polakom przypadną do gustu. Tym bardziej jeżeli w Polsce posiadasz dom o kubaturze 400m2 i przyzwyczajony jesteś do luksusu i przepychu w swojej własnej posiadłości.

Apartamenty w Maladze

Jeżeli szukacie np. apartamentu w Maladze, to na pewno zobaczycie te charakterystyczne, hiszpańskie mieszkania w ciemnych uliczkach, gdzie światło słoneczne nie zawsze dociera, a szczególnie na niższych kondygnacjach budynku. Zwykle takie mieszkanie na sprzedaż w centrum Malagi, będzie bez miejsca parkingowego. Za miejsce parkingowe trzeba będzie dodatkowo płacić i to słono. Może nie tak drogo jak za miejsce parkingowe w Polsce, ale także w Hiszpanii płaci się słono za miejsca parkingowe w budynkach i apartamentowcach.
W takim mieszkaniu musisz zwykle zakładać zewnętrzną tradycyjną klimatyzację i często spotykać się z sąsiadami. Liczymy na to że nowi sąsiedzi będą mili i przyjaźni dla przybyszów z Polski lub z Ukrainy. Zobacz oferty nieruchomości z Malagi w naszym biurze sprzedaży na południu Europy.

Malaga nieruchomości Hiszpania

Malaga nieruchomości Hiszpania

Nowe osiedla mieszkaniowe w Maladze

Kolejną rzeczą na którą natraficie podczas poszukiwania nieruchomości w Maladze, będą nowe osiedla na obrzeżach miasta gdzie jest wszędzie daleko. To oferty z rynku deweloperskiego w Maladze. A jeżeli skoncentrujecie swoje poszukiwania wymarzonej nieruchomości w Hiszpanii na centrum Malagi, to zdani będziecie na „plomby” budowlane postawione pomiędzy starymi na wpół zruinowanymi budynkami w centrum Malagi w Hiszpanii. Tutaj prawie nie docierają obcokrajowcy zainteresowani zakupem nieruchomości w Hiszpanii.

Tanie nieruchomości w Maladze na Costa del Sol

Raczej tylko Polacy szukający tanich nieruchomości w Hiszpanii na Costa del Sol. Choć miasta Malagi nie zaliczamy do wybrzeża Costa del Sol na południu Europy.  Większość mieszańców takich hiszpańskich centr miejskich to w głównej mierze Hiszpanie, Cyganie, emigranci z krajów Maghrebu, oraz emigranci z krajów Ameryki Łacińskiej, oraz Ukraińcy w ostatnich dwóch latach po pandemii.
Czy takie sąsiedztwo Ci będzie odpowiadało, to już kwestia gustu. Ale warto wziąć głęboki oddech i zastanowić się nad taką inwestycją w hiszpańskie nieruchomości.

Zainteresuje Cię także: zakup nieruchomości w Alicante

Domy w Maladze

Nieruchomości typu domy w Maladze to zwykle domy położone na obrzeżach miasta. Tutaj ważna informacje dla Was inwestorów w hiszpańskie nieruchomości. W samej Maladze zwykle nie kupują obcokrajowcy nieruchomości. Domy i mieszkania w Maladze w centrum kupują raczej osoby miejscowe lub Ci zainteresowani zakupem małej klitki w Hiszpanii z niskimi opłatami i jako malutkie mieszkanko wakacyjne w Hiszpanii. Być może takie są twoje oczekiwania co do inwestycji w zagraniczne nieruchomości – to wszystko ok.

Natomiast jeżeli szukasz ładnego domu w Hiszpanii lub willi na Costa del Sol, należy wyjechać jak najprędzej z Malagi i swoje poszukiwania nieruchomości skoncentrować na innych lokalizacjach na południe. Najlepiej jest wynająć samochód wprost z lotniska w Maladze i czym prędzej zebrać swoje manatki i jechać pędem w kierunki Gibraltaru i Portugalii. Zobacz oferty wynajmów samochodów na Costa del Sol z lotniska w Maladze. Najlepsze opcje dla poszukiwaczy inwestycji w nieruchomości na świecie.

No chyba iż ciągle chcesz mieszkać tylko i wyłącznie w Maladze i to miasto jest dla Ciebie najważniejsze. Jeżeli nie masz wiedzy o hiszpańskich nieruchomościach pewnie będziesz nieświadomi szukał domów w Maladze i apartamentów w Maladze na sprzedaż poprzez polskie biura nieruchomości. Nie tu jednak obcokrajowcy inwestują w nieruchomości tylko dzieje się to bardziej na południu na wybrzeżu Costa del Dol.

Kupno nieruchomości w Maladze w Hiszpanii

Zakup nieruchomości w Maladze w Hiszpanii definitywnie powinnaś zacząć od porządnego przeczesania internetu, stron internetowych i obserwowania mediów społecznościowych polskich agencji nieruchomości w Hiszpanii jak i zagranicznych agencji nieruchomości w Hiszpanii. Firm i biur działających w zakresie sprzedaży i wynajmu nieruchomości w okolicach Malagi na Costa del Sol. Kolejnym krokiem będzie tani lot do Malagi z Polski i rozpoczęcie poszukiwań na własną rękę wymarzonej nieruchomości na Costa del Sol.

Agencje nieruchomości w Maladze

Nie ma co ufać agencjom nieruchomości które pobierają wysokie prowizje, tylko samemu wyszukać nieruchomość w Hiszpanii która Ci się podoba i spełnia Twoje oczekiwania. Następnie „zgadać się” bezpośrednio z właścicielem posesji, aby ominąć agenta nieruchomości w Hiszpanii czy niepewnego biura nieruchomości. Lub osoby parające się pokątnym sprzedawaniem nieruchomości w Hiszpanii. Szczególnie trzeba uważać na polskie agencje nieruchomości w Hiszpanii lub agencje gdzie pracują polscy obywatele.

Kiedy kupować nieruchomość w Maladze

W zasadzie każda pora roku jest dobra na przyjazd do Malagi w Hiszpanii i poszukiwanie nieruchomości w tej części Hiszpanii. W lecie – w miesiącu lipcu i sierpniu w Hiszpanii może być za tłoczno dla Ciebie. Plaże są wypełnione po brzegi, nie ma miejsca na rozłożenie ręcznika ani na rozpięcie parawanu przewiezionego znad Bałtyku. W każdym bądź razie na plaży będziesz musiał się przygotować na ścisk i konwersację z nieznajomym w języku angielskim, hiszpańskim, a na pewno rosyjskim i ukraińskim. Malaga nieruchomości Hiszpania – witamy w Espana!

A może dopisze Ci szczęście i spotkasz polskich wczasowiczów na plaży w tej części Hiszpanii. Z roku na rok coraz więcej Polaków rezerwuje wakacje w Hiszpanii na wybrzeżu Andaluzji.
Plaża w Maladze, to także dobre miejsce na przemyślenia na temat swojej inwestycji w Hiszpanii i zastanowienie się czy na pewno to jest dobry kraj na zakup i inwestycję w zagraniczną nieruchomość w Unii Europejskiej. Ale to i tak lepsza opcja niż inwestycja na polskim rynku nieruchomości.