Zakup nieruchomości w Maladze
27.02.2020

Zakup nieruchomości w Maladze, niezwykle pięknej stolicy regionu Costa del Sol, to także okazja do zaznajomienia się z kulturą i kuchnią tego południowego regionu Andaluzji. Kupno mieszkania, działki lub domu w Hiszpanii, to nie tylko inwestycja w zagraniczne nieruchomości. Nie zawsze warto i należy patrzeć tylko na zainwestowane złotówki lub euro w Hiszpanii. Warto pamiętać o aspekcie emocjonalnym takiego zakupu. Choć wszyscy wiemy jak „kasa” jest ważna i co nam daje wolność finansowa i dobry zwrot z inwestycji. W końcu nie każdego stać na zakup nieruchomości w Hiszpanii i to w takim drogim regionie jakim niewątpliwie jest Costa del Sol i okolice Marbella – Malaga.

EMOCJE A ZAKUP NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

Należy także pamiętać o „aspekcie emocjonalnym” takiej zagranicznej inwestycji. Nie zawsze liczą się tylko pieniądze, „cash flow” i wysoki zwrot z inwestycji. Ale także takie rzeczy jak możliwość spędzania czasu w swojej posiadłości, możliwość obcowania ze wspaniałą i bogatą kulturą Hiszpanii. Możliwość spróbowania tutejszej kuchni, zwiedzania regionu i poszczególnych miast, oraz bezpośredniego kontaktu z kulturą Hiszpanii.

Malaga Hiszpania

Malaga Hiszpania

Choć od wielu, wielu lat, ten region Hiszpanii jest zamieszkiwany przez mnóstwo narodowości, głównie expatów z różnych krajów Europy, a także Ameryki.
Słysząc na ulicach język angielski, niemiecki, holenderski, francuski, szwedzki czy norweski, czasami zapominamy że jesteśmy w południowej Hiszpanii.

Powiązany temat: typy nieruchomości w Andaluzji

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚĆ W HISZPANII

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, to także doskonały „pretekst” to rozpoczęcia swojego kursu nauki hiszpańskiego w Hiszpanii. Bez względu na Twój wiek, zdolności lingwistyczne czy grubość portfela.
W końcu kupno domu w Hiszpanii wiąże się z tym, że będziesz miał okazje poznać podobnych sobie Polaków, którzy mieszkają w Hiszpanii i posiadają nieruchomości na Costa del Sol lub gdzieś w Andaluzji. A coraz więcej Polaków decyduje się na emigrację i wyjazd do Hiszpanii. I coraz więcej naszych rodaków spędza coraz więcej czasu na południu Hiszpanii. Nie wspominając o Balearach (Majorka, Minorka i Ibiza) i Wyspach Kanaryjskich.

WYJŚCIE POZA WŁASNĄ COMFORT ZONE

Także warto pomyśleć także i o tym o czym pisze powyżej przed podjęciem decyzji o kupnie nieruchomości w Hiszpanii. Warto wyjść poza swoją strefę komfortu i zamieszkać w Hiszpanii. Na dłużej, niż tylko na sezon wakacyjny. Choć moim zdaniem miesiące inne niż wakacyjne, są cudowne w Andaluzji i na wybrzeżu Costa del Sol. Zakup nieruchomości w Maladze lub jej okolicach może okazać się zupełnie nowym etapem Twojego życia.

Przejdź do: oferty sprzedaży Costa del Sol