Costa Tropical nieruchomości w Andaluzji
15.05.2019

Jednym z mniej znanych hiszpańskich wybrzeży nadmorskich jest Costa Tropical w Hiszpanii. To kolejna “costa” którą nie wszyscy, tak od razu “kojarzą” z Hiszpanią.

Gdzie leży Costa Tropical na hiszpańskim wybrzeżu? 
Wybrzeże to leży w pobliżu popularnej miejscowości wypoczynkowej Nerja na zachodzie i rozciąga się poprzez La Herradura do miasteczek Almuñecar i Solobreña.

To część wybrzeża południa Hiszpanii gdzie na wypoczynek przyjeżdżają mieszkańcy Granady. A co zamożniejsi mieszkańcy Granady i okolic, posiadają tutaj swoje wakacyjne apartamenty i domy. To też dobre miejsce na zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Costa Tropical Hiszpania

Costa Tropical Hiszpania na mapie

WYBRZEŻE TROPIKALNE

Nazwa tego regonu wzięła się z subtropikalnego klimatu jakim cieszy się ta część Hiszpanii. Tutejszy klimat pozwala uprawiać tropikalne owoce w tej części Hiszpanii, takie jak awokado, mango, banany i trzcina cukrowa. Nie wspominając o cytrusach jak pomarańcze, mandarynki oraz cytryny.

DLACZEGO COSTA TROPICAL

Ten region Andaluzji jest także popularny wśród osób szukających nieruchomości w Hiszpanii. Dlaczego? To zdecydowanie tańsza część hiszpańskiego wybrzeża. Wybrzeże Costa Tropical jest tańsze niż Costa del Sol. Lecz to droższe wybrzeże niż Costa Blanca, położona bardziej na północny wschód. Na Costa Tropical mieszka mnóstwo obcokrajowców posiadających tutaj swoje wakacyjne nieruchomości.

Tutaj także inwestuje się w zagraniczne nieruchomości, a w Nerja znajdziesz mnóstwo agencji i biur nieruchomości sprzedających wille, domy i mieszkania w tym regionie.
A w ofertach lokalnych agencji nieruchomości znajdziesz wszelkiego rodzaju nieruchomości do kupienia na Costa Tropical. Domy, apartamenty, wille i mieszkania na sprzedaż.

Costa Tropical

Costa Tropical – plaża w Almuñecar

Infrastruktura jest tutaj trochę słabiej rozwinięta niż na popularnym i znanym Costa del Sol i trochę “problematyczny” pozostaje dojazd na “Tropikalne Wybrzeże” Hiszpanii.
Szczególnie gdy mieszkasz na stałe poza Hiszpanią. Ale gdy nie straszne Ci kilkadziesiąt minut więcej w samochodzie, można tu łatwo i szybko dojechać autostradą AP-7 z każdego lotniska w Andaluzji.

NA JAKIE LOTNISKO

Pozostaje wybór lotniska z jakiego najszybciej dojechać na “Costa Tropikalne” w Hiszpanii. Wchodzą w grę trzy lotniska:
– międzynarodowe lotnisko w Maladze z największa liczbą międzynarodowych połączeń – w tym mnóstwo lotów z Polski
– lotnisko w Granadzie – nie tak uczęszczane
– lotnisko w Almeria

Moją sugestią jest ciągle, mimo wszystko, lotnisko w Maladze. Łatwo tam wypożyczyć samochód i dojechać do Nerja autostradą. Lotnisko w Granadzie i lotnisko w Almeria nie mają wiele tanich lotów z Polski. Zwykle trzeba się przesiadać. Malaga jest najbardziej uczęszczanym lotniskiem w Andaluzji.

Przejdź do: lista wszystkich nieruchomości na sprzedaż | nieruchomości deweloperskie na Costa del Sol | nieruchomości luksusowe Costa del Sol |dlaczego Costa del Sol |