Koszty utrzymania ogrodu w Hiszpanii
16.05.2019

ILE KOSZTUJE UTRZYMANIE OGRODU W HISZPANII

Koszty utrzymania nieruchomości w Hiszpanii.
Decydując się na zakup willi lub domu w Hiszpanii do kosztów utrzymania nieruchomości musimy wkalkulować koszty utrzymania ogrodu.
W zależności od wielkości ogrodu koszty te będą się wahać. Ale dla zobrazowania Wam z jakimi kosztami miesięcznymi musicie się liczyć i ile musicie płacić, prezentujemy te informacje.

Oczywiście o ogród można dbać samemu, ale jeżeli nie będzie Was przez cały rok w Hiszpanii, to trzeba sobie znaleźć ogrodnika i “zakontraktować” taką osobę która zadba o nasz ogród w Hiszpanii.

Ogród Hiszpania

Ogród w Hiszpanii

ILE ZA GODZINĘ

Godzina pracy ogrodnika w Hiszpanii (na Costa del Sol) kosztuje około 16€.
Jeżeli masz duży ogród i chciałbyś zatrudnić ogrodnika “full time” w pełnym wymiarze godzin. Trzeba się liczyć z kosztem 1.100€ miesięcznie.

Jeżeli chciałbyś zatrudnić ogrodnika “half time” czyli na pół etatu, to trzeba się liczyć z kosztem około 700€ na miesiąc.

Oczywiście znajdziesz także osoby które “dorywczo” przyjdą do Twojego ogrodu i zrobią Ci co będziesz chciał.

KOSZTY WKALKULOWANE W CZYNSZ

Apartamenty, domy szeregowe, bungalowy i segmenty położone na urbanizacjach – ich koszt utrzymania jest mniejszy.

Jeżeli posiadasz nieruchomość na urbanizacji – osiedlu, gdzie są ogrody i tereny zielone, zwykle koszt utrzymania ogrodu jest wliczony do Twojego miesięcznego czynszu (gastos de comunidad).
W większości przypadków ten koszt jest wyszczególniony na kwartalnym lub półrocznym zestawieniu Comunidad de Vecinos, który to, na pewno otrzymujesz pocztą lub mailowo.

WILLE NA DUŻYCH DZIAŁKACH

Willa na działce o wielkości 2.500m2 prawdopodobnie będzie potrzebowała ogrodnika na parę godzin w tygodniu.

Większe parcele i większe ogrody być może będą potrzebowały ogrodnika na pół etatu lub ogrodnika zatrudnionego na cały etat.

Przejdź do: wszystkie oferty nieruchomości | nieruchomości przy plaży |