Nieruchomości za granicą 10 najlepszych krajów do inwestycji w 2019
07.05.2019

Nieruchomości za granicą – 10 najlepszych krajów do zakup mieszkania lub domu w 2019.
Zapraszam do przeczytania artykułu 10 najlepszych miejsc na świecie do inwestycji w nieruchomości za granicą w 2019. W opracowaniu prezentujemy 10 najlepszych krajów do zakupu nieruchomości za granicą w bieżącym roku kalendarzowym.
Artykuł powstał na bazie informacji z brytyjskiego programu telewizyjnego, znanego od wielu lat emitowanego w Channel 4 „A Place in the Sun”.

TOP 10 KRAJÓW DO ZAKUPU NIERUCHOMOŚCI ZA GRANICĄ

Brytyjczycy – jak zapewne wiecie przewodzą wśród narodów które kupują nieruchomości za granicą. I to głównie oni napędzają rynki nieruchomości w najbardziej popularnych lokalizacjach do zakupu nieruchomości nie tylko w Europie ale i na świecie. Najlepszym tego przykładem jest hiszpański rynek nieruchomości.
Ceny nieruchomości podajemy bez zmian, czyli w funtach brytyjskich. Ale łatwo jest je przeliczyć na euro czy na polskie złotówki. Po co to opracowanie?
Chodzi nam przede wszystkim o zobrazowanie sytuacji w jakich krajach kupują najwięcej obcokrajowcy i gdzie są najgorętsze rynki nieruchomości w tej chwili. Gdzie jest tanio, a gdzie jest drogo. Gdzie są tzw „hot spoty” do zakupu nieruchomości na świecie.

Inwestycje za granica w nieruchomości

Także przewodnik przydatny dla Was, bo coraz więcej Polaków kupuje nieruchomości za granicą. Coraz więcej Polaków kupuje domy na Kostaryce czy na Filipinach.
Nie tylko jako mieszkanie czy dom wakacyjny, ale tez jako lokatę kapitału i jako inwestycje, która ma przynosić stabilny „cash flow” z nieruchomości.

Jeżeli interesujesz się rynkami nieruchomości na świecie, to przyda się poniższa lista, aby potwierdzić Twoje przekonanie co do lokalizacji, gdzie zamierzasz zainwestować w 2019 lub 2020 roku.

Powiązany temat: Zobacz jak i gdzie szukać ogłoszeń nieruchomości z Hiszpanii

A dla osób które ograniczają się tylko do polskiego rynku nieruchomości – mocny sygnał, że warto porównać zagraniczne rynki nieruchomości, do tego, co dzieje się w Polsce.
I być może zdecydować się na zakup nieruchomości w Europie lub w innym kraju.
Na przestrzeni kilku ostatnich lat lista zmieniła się, ale generalnie te same kraje są w top 5 najpopularniejszych miejsc do inwestycji w nieruchomości na świecie. Zapraszam do ciekawej lektury.

HISZPANIA 2019 – BEZ ZMIAN

Najbardziej ulubiona destynacja na zakup nieruchomości, nie tylko przez angielskich inwestorów i rodziny które szukają drugiego domu na wakacje lub na przeprowadzkę do Hiszpanii. Hiszpania od wielu lat jest numerem 1 wśród osób kupujących nieruchomości za granicą. To miejsce dla tych co szukają Nowego Życia w „ciepłym kraju”, albo domu wakacyjnego na południu Europy.
Ceny nieruchomości w Hiszpanii rosną konsekwentnie przez ostatnie kilka lat.
Mimo to i tak, Hiszpania pozostaje relatywnie tania w porównaniu do np. Portugalii. Średnia cena nieruchomości w Hiszpanii w 2018r wynosiła 117.131 Funtów.
Te liczby i statystyki potwierdzają nasze obserwacje. Także kupujący z Polski, oraz Polacy pracujący w Wielkiej Brytanii okazują wielkie zainteresowanie nieruchomościami w Hiszpanii i odwiedzają nasze biuro nieruchomości w Hiszpanii.

A jakie miejsca są najpopularniejsze w Hiszpanii na zakup nieruchomości za granicą przez cudzoziemców?
Najwięcej obcokrajowców kupuje nieruchomości w Torrevieja na południowej Costa Blanca. Dalej jest Camposol koło Murcji.
Na dalszym miejscu plasuje się miasto Estepona na Costa del Sol, Villamartin na Costa Blanca w pobliżu Orihuela Costa i Condado de Alhama koło Murcji – jeszcze jedno miejsce dobre na zakup nieruchomości przy polu golfowym w Hiszpanii.

FRANCJA 2019 – BEZ ZMIAN

Mimo iż nie tak popularna jak Hiszpania na zakup nieruchomości zagranicznej, to Francja wśród brytyjskich „home buyers” zajmuje czołowe miejsce w naszej statystyce i portalu „Home in the Sun”. Decyduje bliskość, piękne nieruchomości i czarujące lokalizacje. Zarówno na południu Francji na Lazurowym Wybrzeżu, jak i północne rubieże Francji. Profil klienta poszukującego nieruchomości we Francji jest trochę inny niż np. Hiszpanii.

Głównie są to osoby szukające nieruchomości na emeryturę. „Full time” emeryci którzy szukają spokojnego życia we Francji, głównie w wiejskich lokalizacjach. Sprzedają się farmy, gospodarstwa wiejskie i posiadłości wiejskie.
Średnia cena nieruchomości we Francji wyniosła 137.000 Funtów. To i tak atrakcyjniejsze ceny nieruchomości w porównaniu do Wielkiej Brytanii.
Oprócz Lazurowego Wybrzeża najpopularniejsze miejsca do zakupu nieruchomości to Brytania na północy Francji i okolice Nancy i Morbihan.

NIERUCHOMOŚCI PORTUGALIA 2019 – BEZ ZMIAN

Mocny numer 3 na naszej liście. Od lat bez zmian. Nieruchomości w Portugalii nie należą do tanich w Europie. Portugalia jest droższa od Hiszpanii i Francji. Średnia cena nieruchomości poszukiwanych w Portugalii to 220.000 Funtów. Wedle danych z „Home in the Sun”. Wydaje się że kupujący z wyższym budżetem wybierają Portugalię na zakup domu wakacyjnego. Wspaniały klimat, przyjazny naród, piękna sceneria południa kraju, czyli wybrzeża Algarve.
Również koszty utrzymania nieruchomości w Portugalii są wyższe niż w Hiszpanii. Albufeira, Faro i Portimao to miasta które wybierają Brytyjczycy na zakup nieruchomości w Portugalii. Ale także Polacy kupują nieruchomości w Algarve.

GRECJA 2019 – 2 MIEJSCA DO GÓRY

Nikomu już nie straszne greckie długi i kłopoty finansowe kraju w Unii Europejskiej. Inwestorzy i osoby zainteresowane zakupem nieruchomości za granicą ciągną do Grecji w poszukiwaniu tanich nieruchomości.
W 2019 najpopularniejsza jest Kreta.
Ceny nieruchomości niższe niż w Hiszpanii i Portugalii. Także decydują o tym nowe tanie połączenia lotnicze do Grecji z UK i na Kretę.
Agios Nicolaos jest na czele miast popularnych do zakupu nieruchomości w Grecji. Po tym jest Elounda, Apokoronas blisko Chania na Krecie, Neapoli i Kerkyra na wyspie Korfu.

WŁOCHY 2019 – 2 MIEJSCA W DÓŁ

Italia to zawsze „mocny” kraj jeżeli chodzi o popularność wśród inwestorów i osoby zainteresowane zakupem nieruchomości z apetytem na „Bela Vita”. Ceny nieruchomości droższe niż Hiszpania i Portugalia, ze średnią ceną 254.000 Funtów.
Historyczne miasta, wspaniała architektura, świetne jedzenie – to wszystko zachęca inwestorów do kupna domu lub apartamentu we Włoszech. W tym roku wypłynęły, nowe tańsze destynacje do zakupu nieruchomości we Włoszech. Jak np. Scalea w Kalabrii na południu kraju. A w popularnej Toskanii to miasta jak Fivizzano, Chianni, Licciana Nardi. Także popularne jest Ostuni w Puglia.

CYPR 2019 – BEZ ZMIAN

Ciągle bardzo popularne miejsce na zakup nieruchomości przez Brytyjczyków. Choć słyszy się, że sporo Polaków także inwestuje i kupuje nieruchomości na Cyprze. Średnia cena nieruchomości na Cyprze to 133.000 Funtów w roku 2018. A najpopularniejsze miejsca do zakupu nieruchomości na Cyprze to  okolice Paphos, Peyia, Kato Paphos, Talo i Chloraka. Nie buduje się tak dużo nowych nieuchomości jak np. w Grecji i warto skoncentrować się na rynku wtórnym, jeżeli myślisz o zakupie mieszkania lub domu na Cyprze.

FLORYDA USA – 2 MIEJSCA W DÓŁ

Przyjazna Floryda z angielskim językiem i anglosaską kulturą spadła o dwa oczka w stosunku do roku ubiegłego. Ceny nieruchomości poszybowały w górę. Średnia cena nieruchomości wśród poszukujących na Florydzie to 385.000 Funtów (skok z 206.0000 Funtów rok wcześniej !). Odległość z Europy także decyduje o statystykach Florydy w naszym rankingu najlepszych miejsc do zakupu nieruchomości za granicą w 2019. Niezwykle dynamiczny rynek nieruchomości. Zobacz oferty nieruchomości za granicą z Florydy.

A najgorętsze „hot spoty” do zakupu nieruchomości na Florydzie. Oprócz Miami, gdzie ceny nieruchomości są niebotyczne, warto skierować się bardziej na północ w okolice parków tematycznych Florydy. Disneya i innych. Deweloperzy i agencje nieruchomości oferują nieruchomości z „rent guarantee”. A ceny w okolicy Orlando są jeszcze „rozsądne” dla Europejczyka i warto tam zainwestować np. w apartament pod wynajem
To lokalizacje to Davenport koło Kissimmee – „short term rental” tutaj wygrywa!
Warto sprawdzić nieruchomości w Reunion i Windermere.

TURCJA 2019 – 1 MIEJSCE W GÓRĘ

Turcja wróciła! Nie tylko słaba lira turecka o tym zdecydowała że inwestorzy i osoby poszukujące nieruchomości za granicą decydują się na zakup domu w Turcji. Miasto Fethiye jest najpopularniejszą lokalizacją na zakup wśród angielskich kupujących. Piękny port, wspaniałe plaże. Inne popularne miasta w Turcji na zakup nieruchomości to Ovacik, Hisaronu, Uzumlu, oraz Calis.
Także Yalikawak i Bodrum to popularne miejsce na zakup domu lub apartamentu wakacyjnego w Turcji. Średnia cena nieruchomości wśród poszukujących inwestycji w Turcji to 83.000 Funtów.

BUŁAGARIA 2019 – NOWOŚĆ 2019

Choć Bułgaria doskonale jest znana od lat polskim inwestorom w nieruchomości. Mnóstwo Polaków kupiło i posiada nieruchomości w Bułgarii to wśród brytyjskich kupujących Bułgaria z roku na rok, to coraz popularniejsza destynacja na zakup nieruchomości. Ale też sporo Brytyjczyków decyduje się na zakup nieruchomości w Bułgarii i przeprowadzkę ze względu na niskie ceny nieruchomości i tanie koszty życia.
Mnóstwo emerytów wybiera Bułgarię na swój dom w słońcu. Średnia cena nieruchomości to 58.000 Funtów.

Oprócz znanych kurortów nad Morzem Czarnym jak Nessebar, Słoneczny Brzeg, oraz kurortów narciarskich w Rodopach jak Pamporovo, Borovets i Bansko w ostatnich latach wypłynęły nowe miejsca  – teraz popularne wśród kupujących nieruchomości w Bułgarii jak Veliko Tarnovo, Dryanovo, Pavlikeni, Polski Trambesh i miasto Elena.

BARBADOS 2019 – NOWOŚĆ 2019

Nie wszystkim przeszkadza ponad 7h lotu z Europy i wysokie ceny nieruchomości, ale Barbados wskoczył na 10 miejsce naszej listy. Mocne korzenie brytyjskiej wspólnoty i wysokie ceny nieruchomości w granicach 350.000 Funtów nie zrażają kupujących i inwestorów. Najpopularniejsze miejsca do zakupu nieruchomości na Barbadosie to Westmoreland, Sandy Line, oraz Holetown.
Także okolice Mullins i Speighstown.