Targ w Marbella
12.05.2023

Targ w Marbella. W miejscowości Marbell w Hiszpanii odbywa się cotygodniowy targ, tzw. mercadillo, czyli jarmark uliczny, który zazwyczaj odbywa się w centrum miasta w okolicy Plaza de Toros, czyli przy arenie do walk byków w Marbella na Costa del Sol w Anadaluzji.

Targ w Marbella

Mercadillo (targ) odbywa się w Marbelli w każdy poniedziałek rano i jest popularnym miejscem dla turystów i mieszkańców. Na targu można znaleźć wiele różnych produktów, w tym ubrania, buty, biżuterię, torebki, kosmetyki, a także różnego rodzaju artykuły dla domu, takie jak narzuty, obrusy i zasłony. Odwiedza go tez mnóstwo Polaków, więc na pewno spotkasz też tam innych Polaków mieszkających w Marbella lub w okolicznych miastach.

Targi w okolicy Marbella

W okolicznych miastach i miasteczkach również odbywają się targi, w których można znaleźć wiele unikalnych produktów i doświadczyć lokalnej kultury. Na przykład w Mijas odbywa się wiejski targ w każdą sobotę rano, a w Fuengirola odbywa się targ w czwartki. W Marbella i okolicach można znaleźć również wiele sklepów z ręcznie robionymi produktami, takimi jak ceramika, biżuteria i tkaniny, które są idealnymi pamiątkami z pobytu na Costa del Sol.

Inne targi w Marbella

Ponadto, w Marbelli i okolicach odbywają się również specjalne targi, takie jak np. targ bożonarodzeniowy w grudniu, który oferuje szeroki wybór produktów świątecznych, dekoracji i prezentów. W lecie często organizowane są też nocne targi, na których można znaleźć wiele stoisk z jedzeniem, pamiątkami i rozrywkami.

Targ Marbella

Targ Marbella

Warto też wspomnieć o targu rybnym, który znajduje się w Puerto Banus – dzielnicy Marbelli znanej z ekskluzywnych sklepów i restauracji oraz portu jachtowego. Targ rybny odbywa się codziennie rano, a tam można kupić świeże owoce morza, takie jak krewetki, kalmary czy ryby.

Feria de Malaga

Oprócz targów, na Costa del Sol odbywają się również liczne festiwale i imprezy, w których można poznać kulturę i tradycje Andaluzji. Warto wymienić chociażby Feria de Málaga, które odbywa się w sierpniu i jest jednym z największych festiwali w regionie, czy Día de los Reyes w styczniu, który jest dniem wolnym od pracy i kończy okres świąteczny.

W każdym mieście i miasteczku na Costa del Sol znajduje się coś wyjątkowego i interesującego do zobaczenia i doświadczenia. Region ten ma wiele do zaoferowania i z pewnością zadowoli każdego, kto lubi zwiedzać i poznawać nowe kultury.


Targi w najbliższej okolicy

Oprócz targu w Marbelli, w okolicznych miejscowościach w pobliżu Marbelli odbywają się również targi, na których można znaleźć wiele interesujących produktów i doświadczyć lokalnej kultury. Oto kilka przykładów:

Targ w San Pedro de Alcántara – odbywa się w czwartki rano i oferuje wiele stoisk z ubraniami, butami, torebkami, biżuterią i innymi produktami.

Targ w Esteponie – odbywa się w środy rano i oferuje wiele stoisk z produktami spożywczymi, takimi jak owoce, warzywa, mięso, sery, a także ubrania, buty i biżuteria.

Targ w Puerto Banus – odbywa się w soboty rano i oferuje wiele stoisk z ubraniami, butami, torebkami, biżuterią, a także produktami spożywczymi, takimi jak owoce, warzywa, mięso i sery.

Targ w Benalmadenie – odbywa się w piątki rano i oferuje wiele stoisk z produktami spożywczymi, takimi jak owoce, warzywa, mięso i sery, a także z ubraniami, butami, torebkami i biżuterią.

Targ w Fuengirola – odbywa się we wtorki i soboty rano i oferuje wiele stoisk z produktami spożywczymi, takimi jak owoce, warzywa, mięso i sery, a także z ubraniami, butami, torebkami i biżuterią.

Warto wspomnieć, że wiele z tych targów znajduje się w pobliżu pięknych plaż i innych atrakcji turystycznych, więc można łatwo połączyć wizytę na targu z wypoczynkiem na plaży lub zwiedzaniem okolicy.

Kto handluje na targach w Marbella

Na targach w Marbelli i okolicznych miejscowościach handluje wiele różnych sprzedawców, którzy oferują szeroki wybór produktów i artykułów. W zależności od targu, można znaleźć tam zarówno lokalnych producentów, jak i sprzedawców z innych regionów Hiszpanii i innych krajów.

Na targach w Marbelli i okolicach można znaleźć stoiska z odzieżą, butami, torebkami, biżuterią, kosmetykami, artykułami gospodarstwa domowego, a także z artykułami spożywczymi, takimi jak świeże owoce i warzywa, mięso, ryby, sery, oliwa z oliwek i inne specjały regionalne.

Często na targach można też kupić pamiątki, takie jak magnesy, pocztówki, ręcznie robione przedmioty i inne ozdoby. Na niektórych targach można też znaleźć stoiska z artykułami dla zwierząt, akcesoriami samochodowymi i narzędziami.

Warto zaznaczyć, że na targach w Marbelli i okolicach można znaleźć wiele produktów unikalnych dla regionu Andaluzji, takich jak np. jamón serrano (suszone szynki), chorizo (pikantna kiełbasa), paella (tradycyjne danie ryżowe) i wiele innych specjałów kulinarnych.

Co można kupić na targu w Marbella

Warto zaznaczyć, że na targu w Marbelli można znaleźć wiele produktów unikalnych dla regionu Andaluzji, takich jak np. jamón serrano (suszone szynki), chorizo (pikantna kiełbasa), paella (tradycyjne danie ryżowe) i wiele innych specjałów kulinarnych.

Odzież – na targu można znaleźć stoiska z odzieżą dla kobiet, mężczyzn i dzieci, w tym koszule, spodnie, sukienki, bluzki, swetry, kurtki, płaszcze i inne.

Obuwie – na targu można znaleźć stoiska z butami dla kobiet, mężczyzn i dzieci, w tym sandały, klapki, buty sportowe, buty na wysokim obcasie i wiele innych.

Akcesoria – na targu można znaleźć stoiska z różnymi akcesoriami, takimi jak torebki, portfele, paski, biżuteria, okulary przeciwsłoneczne, szaliki, czapki i wiele innych.

Produkty spożywcze – na targu można znaleźć stoiska z różnymi produktami spożywczymi, takimi jak świeże owoce i warzywa, mięso, ryby, sery, oliwa z oliwek, miód i wiele innych.

Rękodzieło – na targu można znaleźć stoiska z ręcznie robionymi przedmiotami, takimi jak ozdoby, biżuteria, magnesy, obrazy, figurki i wiele innych.