Roquetas del Mar
13.05.2019

ROQUETAS DEL MAR ZWIEDZANIE I ATRAKCJE

Hiszpania! Słońce, plaża, wino, muzyka i niekończące się wakacje. Takie macie wyobrażenia o swojej wizycie w tym kraju? Jeśli tak to zapraszamy do Andaluzji! Jeśli za naszą namową wybierzecie Andaluzję i szukacie fajnego miejsca na wakacje, na pewno na listach biur podróży znajdziecie miasteczko Roquetas del Mar w pobliżu Almerii.

Roquetas del Mar Hiszpania

Roquetas del Mar Hiszpania

Jest to nieduża miejscowość położona około 20 kilometrów od Almerii i niecałe 200 kilometrów od Malagi. Roquetas del Mar zamieszkuje nieco ponad 94 tysięcy mieszkańców. Jest to południowo hiszpański kurort nadmorski, popularny w letnich miesiącach, szczególnie wśród turystów z Niemiec, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Z KART HISTORII ROQUETAS DEL MAR

Pierwszymi historycznymi mieszkańcami tej okolicy byli Fenicjanie, a także władało tymi terenami Cesarstwo Rzymskie. Dłuższy czas miejscowość związana była z wydobywaniem soli, rolnictwem i rybołówstwem. Jednak z czasem część miejscowości zmieniła swój charakter na bardziej militarny. Czasy panowania Maurów, oraz czasy rekonkwisty to prawdziwy rozkwit przeróżnych fortyfikacji.

Powstały wówczas liczne budowle obronne, których pozostałości są nadal widoczne. Są to między innymi wieże obronne Torre del Esparto i Torre del Cerrillos, których pozostałości możecie oglądać do dziś. Torre del Cerrillos powstała w XVI wieku, z założenia miała w sobie mieścić dwóch lub trzech mężczyzn, którzy wystarczali, aby chronić wybrzeże i w razie potrzeby podnieść alarm.

ZAMEK SANTA ANA

Inną zabytkową budowlą w Roquetas del Mar jest Castillo de Roquetas dziś znany jako Castillo de Santa Ana – Zamek Świętej Anny z XVI wieku. Zamek wzniesiono w latach 1501 – 1522, rozbudowano go w XVIII wieku. Ostatecznie swój kształt uzyskał w XVIII wieku kiedy dodano działa artyleryjskie i stał się twierdzą, która miała bronić miasto przed atakami piratów. Niestety zamek został bardzo zniszczony przez trzęsienie ziemi w 1804 roku, a z czasem została z niego tylko wieża.

Dziś można oglądać to, co odbudowano w latach 1997 – 2003. Z wieży tego zamku możecie podziwiać panoramę całej okolicy. Zamek otwarty jest dla zwiedzających od wtorku do soboty w godzinach 10:00 – 13:00, oraz 18:00 – 20:00. A także w niedzielę od 11:00 do 13:00, wstęp do zamku jest darmowy.

Jeszcze inną budowlą wartą odnotowania jest kaplica Ermita de la Santa Cruz. Powstała ona w 1868 roku, po wizycie Redemptorystów w Roquetas del Mar. To właśnie w tym miejscu, tuż obok kaplicy, odbywa się dużo ciekawych i barwnych wydarzeń, jak na przykład fiesty związane z Wielkim Tygodniem.

PLAZA DE TORROS

W mieście nie lada gratkę znajdą również miłośnicy corridy. Znajduje się tu Plaza de Torros. Arenę walk utworzono w 2002 roku, a zainaugurowano 19 lipca 2002 roku. Arena mieści około 7800 ludzi i ma swój niepowtarzalny klimat. Możecie obejrzeć nie tylko jak wygląda arena corridy od środka, ale również odwiedzić muzeum. Muzeum może nie jest zbyt wielkie, gdyż składa się co prawda tylko z pięciu sal, ale ekspozycje są bardzo wartościowe. Muzeum skierowane jest nie tylko dla miłośników corridy, ale dla wszystkich, którzy chcieliby poznać fenomen, którym zachwyca się większość okolicznych mieszkańców, poznać i zbliżyć się choć trochę do tej części kultury narodowej Hiszpanii. Wejście do muzeum i na arenę corridy jest bezpłatne. Jeśli będziecie w okolicy, koniecznie tutaj zajrzyjcie.

AKWARIUM COSTA DE ALMERIA

W mieście znajdziecie również Aquarium Costa De Almeria jedno z najfajniejszych miejsc w tej okolicy. Aquarium Costa De Almeria to kompleks akwariów z między innymi tropikalnymi rybami, których nigdzie indziej nie zobaczycie, jest to miejsce idealne szczególnie na chłodniejsze czy nieliczne deszczowe dni. Znajdują się tu akwaria z tropikalnymi rybami, akwaria oceaniczne, akwaria z mniejszymi morskimi żyjątkami. A także specjalne baseny, które mogą być ciekawą atrakcją dla najmłodszych, w których można dotknąć między innymi rozgwiazd.

Istnieje też możliwość indywidualnego umówienia się i nurkowania z rekinami, to nie lada gratka dla wielu amatorów nurkowania. Akwarium otwarte jest od czerwca do września codziennie od 10:00 do 21:00, a w pozostałe miesiące można je odwiedzić od środy do piątku w godzinach 10:00 – 18:00, a także w weekendy, godzinę dłużej. Bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 16,95 Euro, dla seniorów oraz dzieci do 14 roku życia 12,95 Euro. Na miejscu znajduje się również niewielka kawiarnia, w której będziecie mogli napić się dobrej kawy, zjeść ciastko i po prostu się zregenerować.

Roquetas del Mar

Roquetas del Mar

Roquetas del Mar jest jednym z dwóch najważniejszych miast prowincji Almeria, jednocześnie jeden z najstarszych kurortów nadmorskich południowej Hiszpanii. Nie sposób jest nie powiedzieć o wspaniałych plażach i licznych luksusowych hotelach w tym mieście. Spora część turystów odwiedzających tę część Hiszpanii, wybiera na swój urlop właśnie Roquetas del Mar.

PLAŻE ROQUETAS DEL MAR

W okolicy znajduje się wiele plaż, między innymi Playa de Aguadulce – szeroka żwirowa plaża. Albo plaża Serena Beach – szeroka, żwirowo piaskowa plaża ze wspaniałą promenadą usytuowaną wzdłuż morza. Wszystkie plaże jak przystało na kurort nadmorski są czyste i utrzymane w dobrym standardzie. Tutejsze plaże są niezwykle komfortowe dla przybywających tutaj turystów. Mimo, że Roquetas del Mar to turystyczny kurort, nie narzeka się tutaj na zbytnie zatłoczenie okolicznych plaż.

Warto również wiedzieć, że większość plaż przyciąga nie tylko czystością i wyposażeniem. Ale również usługami, jak na przykład wynajmem leżaków czy parasoli plażowych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest też wypożyczenie sprzętu wodnego lub udanie się do najbliższej szkółki surfingowe. Albo szkółki nurkowej by nauczyć się czegoś nowego w tych wspaniałych warunkach. Okoliczne wody Roquetas del Mar są pełne surferów, czy kitesurferów.

POLA GOLFOWE

Jeśli będziecie mieli ochotę na inny rodzaj aktywnego wypoczynku, udajcie się na popularne pole golfowe – Club de Golf Playa Serena. W tej części Hiszpanii pól golfowych nie brakuje. W Roquetas del Mar możecie zagrać na polach 18-sto dołkowych i 9-cio dołkowych. Koszt gry na większym polu w sezonie to 60 Euro przy wykupieniu jednej gry. Jeśli będziecie mieli ochotę zagrać dłużej, cena będzie proporcjonalnie się zmniejszać. Gra poza sezonem jest tańsza, bo wynosi 45 Euro. Jest tutaj możliwość wypożyczenia pojazdu na pole golfowe lub chodzenie na piechotę.

Jeśli do tej pory nie graliście w golfa, nic straconego, będziecie mogli poprosić o pomoc profesjonalnego gracza i wykupić prywatną lekcję golfa. Szkoła golfa przystosowana jest zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych graczy.

Jak przystało na Andaluzję, spacerując po mieście zapewne natraficie na wspaniałe, lokalne knajpki i restauracje. Na pewno znajdziecie lokal, który zachęci Was, aby spędzić w nim kilka chwil. Zjecie tu tradycyjnie liczne dania z owoców morza, pyszną paelle, risotto, czy gazpacho. Roquetas del Mar oferuje doskonałe warunki wypoczynku zarówno dla miłośników biernego, leniwego odpoczynku, jak i dla tych, którzy nie mogą usiedzieć na miejscu.