Sotogrande turystyka, atrakcje i nieruchomości
27.05.2019

SOTOGRANDE – TURYSTYKA, ATRAKCJE I NIERUCHOMOŚCI

Warto wiedzieć, że Hiszpania to nie tylko wypoczynek na plaży na wakacjach all inclusive, ani nie tylko zwiedzanie wspaniałych zabytków południowej części Półwyspu Iberyjskiego. Hiszpania to również idealne miejsce do zakupu zagranicznej nieruchomości. Czy to z myślą o inwestycji na przyszłość, czy na swój użytek. Dziś warto tutaj kupić dom lub apartament aby od dziś nie być uwiązanym od terminów organizowanych wyjazdów, ale stworzyć sobie swoje własne all inclusive, we własnym domu w Hiszpanii.

Sotogrande

Sotogrande

GDZIE INWESTOWAĆ W NIERUCHOMOŚCI W HISZPANII

Zakup nieruchomości to jednak często wydatek rzędu kilkudziesięciu lub nawet kilkuset tysięcy Euro, wszystko zależy od lokalizacji. Wydając kwotę tego rzędu, warto mieć pewność, że wybierze się miejsce idealne. Możecie zamieszkać w Madrycie, Barcelonie, Marbelli czy Walencji. Każda z tych miejscowości ma swój klimat, można zrobić zarówno listę plusów jak i minusów każdej z tych lokalizacji, zależy co kto lubi. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być wybór miejsca, które właściwie zostało stworzone od zera, jako ekskluzywna enklawa nieopodal Gibraltaru. Taką opcje stwarza zamieszkanie w miejscowość Sotogrande.

GDZIE LEŻY SOTOGRANDE

Sotogrande to niewielka miejscowość – enklawa w San Roque w Kadyksie. Miejscowość to za dużo powiedziane, Sotogrande to największa prywatna społeczność mieszkaniowa w całej Andaluzji. To niepowtarzalna pod tym względem lokalizacja, miejsce letnich domów znanych i najbogatszych rodzin nie tylko w Hiszpanii, ale na przykład również Wielkiej Brytanii. Swoje letnie domy mają tutaj Tony Blair, Mike Gwilym, ministrowie Gibraltaru Peter Caruana, Fabian Picardo, czy książę Andegawenii – Ludwig Alfons Burbon. Sotogrande odwiedzają gwiazdy filmowe, celebryci, a także najbogatsi ludzie Hiszpanii.

LUKSUSOWY OŚRODEK

Sotogrande powstało w 1964 roku jako luksusowy ośrodek nad Morzem Śródziemnym. Pomysłodawcą powstania Sotogrande w 1962 roku był amerykański pułkownik Joseph McMicking. Chciał on stworzyć alternatywę dla okolicznych kurortów turystycznych, będącą luksusową perełką w całej okolicy. Wykupiono okoliczne farmy, jedna z nich nazywała się Sotogrande, stąd dziś nazwa tego luksusowego kurortu. Sotogrande dziś to 5000 zadbanych akrów terenów, otoczonych profesjonalnymi polami golfowymi. Przy ujściu rzeki Guadiaro nad, którą leży Sotogrande, wybudowano port, w którym dziś cumuje setki luksusowych jachtów.

POLA GOLFOWE SOTOGRANDE

W najbliższej okolicy znajdziecie najwyższej klasy pola golfowe, a także szkoły golfa. Jeśli jeszcze nie wbijaliście piłeczki do dołka, być może w Sotogrande będziecie mieli ku temu pierwszą okazję. Najbardziej znane kluby golfowe to Valderrama Golf Club oraz Real Club de Golf. Oprócz tego, będziecie mogli pograć również w polo. To kolejny sport, który zdominował najbliższą okolicę Sotogrande. W okolicy Sotogrande znajdziecie pięć pól do gry w polo, między innymi Santa Maria Polo Club. Oprócz golfa i polo, na pewno uda się Wam zagrać w tenisa, ponieważ w Sotogrande również znajdziecie kilka kortów tenisowych.

Sprawdź także top 5 pól golfowych na Costa del Sol

RESTAURACJE I GASTRONOMIA

Jeśli macie już dość aktywności, zgłodnieliście, być może powinniście udać się do jakiejś restauracji? W Sotogrande znajdziecie dziesiątki ciekawych lokali gastronomicznych. Każdy w nich znajdzie coś dla siebie. Począwszy od kuchni andaluzyjskiej, której nie można nie spróbować będąc na południu Hiszpanii, poprzez różne kawiarenki, restauracje chińskie i tajskie. Bez problemu znajdziecie tutaj lokale z hinduskimi przysmakami, czy też z kuchnią włoską. Jeśli zamierzacie zamieszkać w Sotogrande, na pewno nie będziecie narzekali na monotonię w wakacyjnym menu.

WYJAZD Z DZIEĆMI DO SOTOGRANDE

Jeśli będziecie tutaj z dziećmi, być może spodoba Wam się Jugarnia Fun Park, wspaniały plac na świeżym powietrzu z trampolinami i karuzelami. Tutaj najmłodszych może ucieszyć pole do minigolfa. Dzieci mogą poszaleć w kulkach, czy przejechać się kolejką. Dla rodziców jest zorganizowana kawiarenka, a dla najmłodszych specjalne animacje. Wstęp do parku jest darmowy i jest on otwarty przez cały rok.

PLAŻE W SOTOGRANDE

Nie tylko najmłodsi ucieszą się licznymi plażami w okolicy, główna plaża, nie całe 300 metrów od portu w Sotogrande ma 2250 metrów długości i 35 metrów szerokości, jest to plaża z typowego dla Andaluzji, ciemnego piasku. Plaża jest częściowo zurbanizowana, znajdziecie tutaj wypożyczalnię parasoli i leżaków, a także sprzętu wodnego. Znajdują się tutaj również toalety i prysznice.

Ujście rzeki Guadiaro to nie tylko miejsce, w którym wybudowano Marinę Sotogrande, ale to również naturalny obszar 27 hektarów terenów bagiennych, który uznano za andaluzyjski park narodowy i rezerwat przyrody. Zbudowano tu liczne ścieżki i postawiono wiele tablic informacyjnych, które mają wyjaśniać co Was otacza w konkretnym miejscu. Z niektórych miejsc na trasie będziecie mieli idealny widok na ujście rzeki, a także wędrówki ptaków w kierunku Afryki. Jest to miejsce, które pomoże się Wam wyciszyć i jednocześnie obcować z dziką przyrodą.

CENY NIERUCHOMOŚCI W SOTOGRANDE

Sotogrande to nie tylko dobra miejscowość jeśli chodzi o spędzenie wakacji, to przede wszystkim idealna lokalizacja do inwestycji w nieruchomości. Jeśli wakacje spędzają tutaj popularne gwiazdy, politycy i najzamożniejsi ludzie Hiszpanii, śmiało można powiedzieć, że miejsce będzie przyciągać dziesiątki turystów lubiących choć odrobinę luksusu.

Jeśli będziecie chcieli kupić nieruchomość w Sotogrande, na pewno nie zaskoczy Was fakt, że znajdziecie tutaj nieruchomości w różnych cenach. I nie powinien dziwić Was, że moglibyście nabyć tutaj między innymi warte miliony, luksusowe rezydencje. Jednak znajdziecie tutaj również wiele tańszych nieruchomości, w których będziecie mogli spędzać nie tylko wakacje. Sotogrande to idealne miejsce, aby kupić nieruchomość z myślą o krótko i długo terminowym wynajmie. W sezonie ceny wynajmu mocno szybują w górę co może okazać się strzałem w dziesiątkę dla każdego inwestora.

Sprawdź najnowsze oferty nieruchomości z Costa del Sol z naszego biura

Jedną z takich nieruchomości jest mieszkanie w samym porcie Sotogrande, 100 metrów kwadratowych z dwiema sypialniami i dwiema łazienkami i co dość ważne z dużym tarasem. Apartament znajduje się na trzecim piętrze. W kompleksie znajduje się luksusowy basen. Jest to właśnie idealna nieruchomość nie tylko aby zamieszkać, ale również kupić i wynajmować latem. Ten apartament może być Wasz nie za milion, a za 212 tysięcy Euro.

Golf Hiszpania

Innym apartamentem w porcie jachtowym w Sotogrande jest niewiele mniejszy apartament, o powierzchni 90 metrów kwadratowych za 225 tysięcy Euro. Apartament ma dwie sypialnie i dwie łazienki. Z apartamentu jest bezpośredni dostęp do wody. Do apartamentu należą również garaż i komórka lokatorska. W tej cenie sprzedawane jest mieszkanie w pełni wyposażone, możecie je kupić i sprowadzić się w każdej chwili lub wynająć je w okresie letnim turystom.

Zobacz ile można zarobić na wynajmie nieruchomości w Hiszpanii

Jeśli szukacie czegoś ekstra, przygotujcie duży portfel. Możecie również kupić willę za 3 miliony 295 tysięcy Euro. W tej cenie rezydencja w Sotogrande o powierzchni 750 metrów kwadratowych może być Wasza w każdej chwili. Willa ma 4 sypialnie i 5 łazienek i jest w pełni wyposażona, umeblowana i gotowa do wprowadzenia się. Widoki z willi zapierają dech w piersiach, przyszli mieszkańcy będą mogli z niej obserwować nie tylko najbliższą okolicę, ale również Gibraltar i wybrzeże Afryki.

Sotogrande to miejsce idealne nie tylko, aby tu zamieszkać, ale również zainwestować w nieruchomości. Jeśli szukacie idealnej lokalizacji na inwestycję, macie chęć osiedlić się w Hiszpanię, wybierzcie Sotogrande, nie pożałujecie!